Home WydarzeniaKulturalnie Nauka ekologii przez zabawę i warsztaty. Centra handlowe w Warszawie celebrują Międzynarodowy Dzień Ziemi!

Nauka ekologii przez zabawę i warsztaty. Centra handlowe w Warszawie celebrują Międzynarodowy Dzień Ziemi!

by Kasia

W 2022 roku już każdy powinien zdawać sobie sprawę ze znaczenia edukacji ekologicznej. Świadomość i wiedza powinny być szerzone od najmłodszych lat, dlatego tym bardziej cieszy, że w propagowanie tak istotnych informacji angażują się popularne centra handlowe, które mogą dotrzeć do ogromnej ilości osób!

W tym tygodniu, z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, Westfield Arkadia, Galeria Mokotów, Galeria Wileńska i – jeśli jesteście spoza stolicy – Wroclavia, organizują ekologiczny festyn. Sprawdźcie, co fajnego czeka na Was i Wasze dzieciaki!

Międzynarodowy Dzień Ziemi 23 kwietnia w Warszawie

Już w najbliższą sobotę, 23 kwietnia, Westfield Arkadia, Galeria Mokotów i Galeria Wileńska (tutaj wydarzenie odbędzie się również w niedzielę, 24 kwietnia) przygotowały wyjątkowy festyn z ekologiczny z okazji Dnia Ziemi. Wśród atrakcji czekać będą m.in. edukacyjna zabawa terenowa, ekomiasteczko oraz warsztaty ekologiczne, florystyczne i DIY. Choć część wydarzeń jest skierowanych do młodszych uczestników to jestem przekonana, że każdy wyniesie z nich wiele dobroci! Co więcej – warsztaty w Galerii Mokotów, o których więcej poniżej, kierowane są właśnie do dorosłych!

Dzień Ziemi w Centrum Handlowym Westfield Arkadia – atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Gra terenowa wciągnie całe rodziny! Zadaniem uczestników będzie znalezienie we wspomnianych centrach handlowych i ich okolicy kodów QR, które będą kryć ciekawe informacje o tym, jak każdy z nas – małymi kroczkami – może powoli zmieniać codzienne nawyki, pomagając tym samym planecie. Najważniejszą nagrodą będzie oczywiście zdobyta wiedza, ale spokojnie – czekają również wyróżnienia rzeczowe ;).

Jakich jeszcze atrakcji spodziewać się w tym wyjątkowym dniu?

W Westfield Arkadia będziecie również mieli szansę zajrzeć z dzieciakami na “Mini Wysypisko”, na którym będzie można dowiedzieć się wszystkiego o poprawnej i efektywnej segregacji śmieci. Przyznajcie – każdy miewa z tym problemy!

Galeria Mokotów przygotowała z kolei ciekawe zajęcia związane z życiem w stylu EKO.  Wśród nich między innymi warsztaty florystyczne, podczas których uczestnicy będą mogli stworzyć naturalne wiosenne wianki dekoracyjne (do domu i nie tylko) oraz warsztaty z samodzielnego tworzenia botanicznych kosmetyków. Dodatkowo, w strefie partnera Dnia Ziemi – POSCO,  zostanie wyświetlony film o recyklingu i prawidłowej utylizacji odpadów oraz ich znaczeniu dla środowiska. W strefie chill out’u będziecie  mogli zregenerować siły na wygodnych leżakach.

W Galerii Wileńskiej na sobotę zaplanowana jest zabawa terenowa oraz wspólne tworzenie ogrodu sąsiedzkiego z pomocą ogrodnika. Z kolei w niedzielę wszyscy chętni będą mogli odwiedzić punkt edukacyjny Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, gdzie dowiedzą się szczegółów dotyczących m.in. właściwych zasad recyklingu.

 

Wspólne spędzanie czasu połączone z budowaniem świadomości ekologicznej i przekazywaniem praktycznych podpowiedzi dotyczących tego, jak żyć w sposób przyjazny dla planety to doskonały pomysł na przyjemny i pożyteczny, rodzinny weekend.
***
Dzień Ziemi – ekologiczny festyn 

Miejsce: Westfield Arkadia, Galeria Mokotów
Data: 23 kwietnia
Czas trwania: 12:00 – 19:00
*
Miejsce: Galeria Wileńska
Data: 23 i 24 kwietnia
Czas trwania: 12:00 – 19:00

 

 

*Post powstał we współpracy z Westfield Arkadia*

 

 

 

 

You may also like