Home MiejscaBary i puby Piwo na schodkach ponownie legalne! Sprawdź, gdzie nad Wisłą w Warszawie legalnie wypijesz alkohol

Piwo na schodkach ponownie legalne! Sprawdź, gdzie nad Wisłą w Warszawie legalnie wypijesz alkohol

by Kasia

Dyskusja na temat tego, czy picie alkoholu na Bulwarach Wiślanych powinno być legalne czy nie trwa od dłuższego czasu. Przysłowiowe piwo na schodkach ma swoich przeciwników, ale prawda jest taka, że nawet prawny zakaz nie wyeliminował “problemu”.  Dziś Naczelny Sąd Administracyjny ponownie dopuścił możliwość picia alkoholu na bulwarach. 

Alkohol na Bulwarach Wiślanych znowu legalny

Uchwała Rady Warszawy w sprawie alkoholu nad Wisłą (akt podjęty w 2018 roku oficjalnie zezwalał na picie alkoholu w dwóch przestrzeniach publicznych Warszawy – na Bulwarach Wiślanych i na Poniatówce) została jakiś czas temu zaskarżona i Wojewódzki Sąd Administracyjny stwierdził jej nieważność.

Tymczasem, 25 stycznia 2023 roku, Naczelny Sąd Administracyjny przyznał rację prezydentowi Warszawy, Rafałowi Trzaskowskiemu, który wniósł doń skargę kasacyjną w sprawie.

W ustnym uzasadnieniu wyroku sąd stwierdził, że uchwała Rady m.st. Warszawy nie naruszyła art. 14 ust 2b ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Dzięki tej decyzji alkohol oficjalnie, legalnie powraca nad Wisłę – dozwolony będzie zarówno na bulwarach, jak i na plaży pod Mostem Poniatowskiego. Choć wielu mieszkańców skarżyło się na to, że legalne piwo czy drinki sprawiają, że w okolicy jest głośno, w rzeczywistości nie miało to na to głównego wpływu, biorąc pod uwagę fakt, że całe bulwary zapełnione są barami, kawiarniami i knajpami, w których w ciepłe wieczory przebywa masa ludzi! I całe szczęście – moim zdaniem nadwiślańskie zagłębie barowe to wspaniałe miejsce, w którym można świetnie się bawić (zarówno z alkoholem, jak i bez oczywiście!. A co wy o tym sądzicie?

wpadnijcie też na Instagram Warsawholic: 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Warsawholic (@warsawholic)

You may also like