Home Patronaty Licytuj i pomagaj zwierzakom. Kolejna odsłona akcji Pet Portrait w Warszawie!

Licytuj i pomagaj zwierzakom. Kolejna odsłona akcji Pet Portrait w Warszawie!

by Kasia

Pet Portrait to inicjatywa stworzona z pasji do sztuki i miłości do zwierząt. Od 2020 roku zostały zorganizowano dwie wspaniałe edycje akcji, które były oparte na internetowych licytacjach dzieł ponad 200 polskich malarzy i grafików. Co czeka na nas w tym roku?

Pet Portrait trwa do 26 listopada 2022 roku!

Pet Portrait – sztuka, która pomaga zwierzakom

Działania umożliwiły przekazanie łącznie 40 000 zł na rzecz podopiecznych Fundacji Przyjaciele Palucha oraz Fundacji Znajdki. W tym roku akcja Pet Portrait odbędzie się w dniach 21 XI – 26 XI.

Na platformie Allegro Charytatywni będzie można wylicytować zwierzakowe dzieła. Po raz pierwszy będzie można też odwiedzić w Warszawie stacjonarną wystawę wszystkich tegorocznych prac. Wystawa odbędzie się w Elektrowni Powiśle (ul. Dobra 42, drugie piętro) w dniach trwania internetowej licytacji, w godz. 12:00 – 20:00.

Na aukcji kupicie sztukę, która pomaga zwierzętom

Trzecia edycja wydarzenia jest realizowana we współpracy z Fundacją Rasowy Kundel, która działa nieformalnie od 2011 roku, jako fundacja zaś od 5 lat. Przez lata przez organizację przewinęły się setki psów i kotów z interwencji czy wypadków — skrzywdzonych i zapomnianych przez człowieka. I chociaż świadomość skali bezdomności zwierząt w Polsce rośnie, to ich liczba wcale nie maleje.

Dlatego od 2020 roku Fundacja Rasowy Kundel skupia się przede wszystkim na działaniach prewencyjnych w walce z bezdomnością. W tegorocznym Pet Portrait bierze udział ponad 100 Artystek i Artystów, którzy przekazali na licytację: grafiki, ilustracje, obrazy, rękodzieła haftowane oraz ceramikę. Akcję wspierają charytatywnie m.in. Elektrownia Powiśle, Presejo, Psyjaciele, Piesotto oraz Muflon Studio, a patronują honorowo Loesje.

Co Wy na to? Zachęcam do licytowania – link znajdziecie TUTAJ!

You may also like