Home WydarzeniaKoncerty Co robić w weekend w Warszawie? Oto 7 najciekawszych wydarzeń kulturalnych w pierwszy weekend września!

Co robić w weekend w Warszawie? Oto 7 najciekawszych wydarzeń kulturalnych w pierwszy weekend września!

by Kasia
Przed nami pierwszy wrześniowy weekend! Wydarzenia, choć pod pewnymi obostrzeniami, powoli wracają do gry i w weekendy najróżniejsze miejsca w Warszawie oferują nam coraz więcej. Wybraliśmy kilka najciekawszych wydarzeń na najbliższy weekend. Każdy znajdzie coś dla siebie – bawcie się dobrze!
(Pamiętajcie jednak, że epidemia trwa, dlatego nie zapominajcie o niezbędnych środkach ostrożności)

1. FESTIWAL FILMOWY MILLENIUM DOCS AGAINST GRAVITY

Festiwal filmowy Millenium Docs Against Gravity startuje 4 września 2020 roku

W pierwszy weekend września, a konkretnie w piątek, startuje Festiwal Filmów Dokumentalnych Docs Against Gravity. Ponad 150 wyjątkowych filmów z całego świata, sesje Q&A z twórcami kina dokumentalnego, a także wydarzenia towarzyszące warsztaty, panele dyskusyjne oraz część muzyczna. Wspaniałe wydarzenie, a filmy często mocno dają do myślenia. Warto!

Miejsce: Kinoteka, Atlantic, Luna, Muranów, Iluzjon
Daty:  4 – 13 września
Więcej info: FB EVENT

2. KOCHA, LUBI… NIE DZWONI. WIECZÓR MIŁOSNYCH ROZCZAROWAŃ W RAKIECIE

Improwizatorzy Klubu Komediowego wystąpią w nowym miejscu. Poznajcie Klub Rakieta w Warszawie!

Miłosne historie i przypały, które na scenie zamieniają się w prawdziwą komedię romantyczną, przy której płaczemy… ZE ŚMIECHU! Po spektaklu możecie zostać na imprezkę! Od 22.00 startuje drinkowanie i tańcowanie! Klub Rakieta to miejsce właścicieli Cudów na Kiju, Klubu Komediowego i Innych Beczek – sami rozumiecie. Tutaj po prostu nie może nie być fajnie.

Miejsce: Klub Rakieta
Data:  4 września
Start: 20.00
Więcej info: FB EVENT

3. TARGI RZECZY ŁADNYCH

Targi Rzeczy Ładnych odbędą się w Warszawie w pierwszy weekend września 2020

To jedne z moich ukochanych targów designu! Na Targach Rzeczy Ładnych ZAWSZE znajdziecie coś cudownego. Ceramika, meble, plakaty, kalendarze, fotografie, rzeźby – moi drodzy, TU JEST WSZYSTKO! Trudno się zdecydować, ale jedno jest pewne – z tego wydarzeni anie wyjdzie się z pustymi rękami!

Miejsce: Centrum Praskie KONESER
Daty:  5 – 6 września
Więcej info: FB EVENT

4. NADWIŚLAŃSKIE SILENT DISCO W FALI

Silent Disco nad Wisłą? Najlepiej – wpadajcie 5 września do Fali! Fot. Fala – pawilon nad Wisłą

Jeśli jeszcze nigdy nie braliście udziału w Silent Disco – to jest ten moment! To może być ostatnia sobota na pląsy nad Wisłą w magicznych słuchawkach! Imprezka odbędzie się po koncercie SIKSY, który startuje o 20.00!

Miejsce: FALA PAWILON NAD WISŁĄ
Data: 5 września
Więcej info: FB EVENT

5. NOT FAIR – TARGI SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

Targi Sztuki Współczesnej już 6 września w Desa Unicum

Targi Sztuki Współczesnej odbędą się w niedzielę, 6 września, w domu aukcyjnym Desa Unicum. W NOT FAIR udział weźmie 16 wybranych galerii, które pokażą specjalnie przygotowane prezentacje solowe lub duety. To świetna okazja, by poznać twórczość młodych oraz uznanych już artystów w jednym miejscu. Co Wy na to?

Miejsce: DESA Unicum
Data: 6 lipca
Start: 11.00
Więcej info: FB EVENT

6. O BAREI NA TARGU ŚNIADANIOWYM NA MOKOTOWIE

Ciekawostek o Barei, wybitnym reżyserze, posłuchacie 6 września na Targu Śniadaniowym na Mokotowie

Coś dla fanów ciekawych historii i kultowych filmów Barei. Rafał Dajbor, aktor i dziennikarz, odkrył jak powstawały sceny filmowe, które zna dziś każdy z nas! Anegdoty, wspomnienia rodziny i znajomych, cytaty z prasy pozwoliły mu stworzyć historię, którą w niedzielę podzieli się z nami na Targu Śniadaniowym.
Miejsce: Targ Śniadaniowy Mokotów
Data: 6 września
Start: 12.00
Więcej info: FB EVENT

7. KOMEDA JAM SESSION – wakacyjne wspomnienia

Jazz w niedzielę? Tak! 6 września zajrzyjcie do Hali Gwardii i posłuchajcie pięknej muzyki

Najlepsze zakończenie weekendu to oczywiście piękna muzyka. W niedzielę w Hali Gwardii będziecie mogli – jak zwykle – zjeść pyszności przy dobrym winku, ale też wyjątkowo – posłuchać jazzu. Uczniowie Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia im. Krzysztofa Komedy zaczynają rok koncertem! Będą standardy, ale i znane polskie i zagraniczne piosenki. Miły pomysł na spokojną niedzielkę.

Miejsce: Hala Gwardii
Data: 6 września
Start: 15.00
Więcej info: FB EVENT

 

You may also like