Home WydarzeniaKulturalnie Włoski pop-art w Pałacu Kultury. Wystawa, jakiej jeszcze w Warszawie nie było!

Włoski pop-art w Pałacu Kultury. Wystawa, jakiej jeszcze w Warszawie nie było!

by Kasia

Kolekcja dzieł włoskiego pop-artu na jedynej wystawie w Polsce. To trzeba zobaczyć. Wystawa „ART FACTOR – The Pop Legacy in Post-War Italian Art” wystartuje w Warszawie już w najbliższy wtorek, 27 września. Zobaczycie na niej około 50 dzieł włoskiego pop-artu. Wszystko w pięknych przestrzeniach Pałacu Kultury.

Art Factor – co będzie można zobaczyć na wystawie?

„ART FACTOR – The Pop Legacy in Post-War Italian Art” to projekt promujący włoską sztukę współczesną. Dzieła zaprezentowane na warszawskiej wystawie pochodzą z prywatnej kolekcji sztuki współczesnej Fundacji Farmafactoring. Fundacja została założona w 2004 roku przez BFF, a jej celem jest promowanie działalności badawczej oraz inicjatyw kulturalnych i społecznych.

Enrico Baj

Wystawa to świetny pomysł dla wszystkich  – zarówno dorosłych i nastolatków, jak i dzieci. Wstęp jest wolny, więc każdy może czuć się zaproszony.

Od 27 września, przez ponad miesiąc, będzie można obcować z dziełami czołowych artystów ze słonecznej Italii, tworzących w nurcie pop-artu. Valerio Adami, Franco Angeli, Enrico Baj, Lucio Del Pezzo, Gianfranco Pardi, Mario Schifano i Emilio Tadini to artyści, których prace niosą za sobą różny bagaż historyczny i kulturowy.  Cechuje ich również silne pragnienie innowacji, odkrycia, zrozumienia. Eksponowane dzieła charakteryzuje wyjątkowa różnorodność zarówno w obszarze wykorzystanych technik: akryl, pastele, marker, ołówek, kolaż, jak i zastosowanych materiałów: płótno, papier, tkanina, drewno.

Enrico Baj

Obrazy, które pokazane zostaną w Polsce zostały starannie wybrane z kolekcji około 250 dzieł, z okresu powojennego do początku XXI wieku. BFF gromadzi te zbiory od lat 80 na stałe eksponuje je w swoich biurach w Mediolanie i Rzymie.

Ideą projektu „ART FACTOR – The Pop Legacy in Post-War Italian Art” jest pokazanie sztuki jako czynnika rozwoju, narzędzia prowadzenia dialogu międzykulturowego, do zachęcania do wdrażania innowacyjnych pomysłów oraz do ich wymiany.

Jeżeli już teraz na początku jesieni tęsknicie za wspaniałym klimatem słonecznych Włoch, koniecznie wybierzcie się na wystawę, by poczuć wyjątkowy vibe Italii bez wyjeżdżania z Warszawy.

„ART FACTOR – The Pop Legacy in Post-War Italian Art”
Kiedy: od 27 września do 26 października
Gdzie: Pałac Kultury i Nauki
Wstęp WOLNY
Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

Pałacu Kultury i Nauki, Sala Kisielewskiego (wejście od ulicy Marszałkowskiej).

Wystawa otwarta będzie od 27 września do 26 października 2022 roku, w godz. 10:00-20:00.
Wstęp wolny. Więcej informacji: www.art-factor.eu

You may also like