Home MiejscaA to ciekawe! Pizza z wegańskim kebabem i roślinne sery. Wege przyjemność to raj dla wegan i wegetarian

Pizza z wegańskim kebabem i roślinne sery. Wege przyjemność to raj dla wegan i wegetarian

by Kasia
Przyjemność warszawska z pewnością znana jest wszystkim, którzy kochają pizzę neapolitańską (tutaj znajdziecie zestawienie najlepszych – wg WARSAWHOLIC – pizz neapolitańskich w Warszawie).
Od kilku tygodni przyjemność przeszła na zieloną stronę mocy i działa pod szyldem wege przyjemność. Zjecie tu pizze wegańskie i wegetariańskie, które zaskoczą niejednego miłośnika pizzy. Skąd te zmiany i  co zjecie w wege przyjemności opowiada właściciel, Filip Voigt.

Neapolitańska pizza w wersji wegan? Dlaczego nie! Fot. Instagram/wege.przyjemnosc

Warsawholic: Od kilku tygodni przyjemność warszawska zmieniła się w… wege przyjemność. Wszystkie dostępne pizze są wegetariańskie bądź wegańskie. Skąd ten pomysł?

Filip Voigt, właściciel wege przyjemności: Myślę, że po prostu nam zależy. Sprawy związane z hodowlą zwierząt, jej wpływ na naszą planetę, przekonania i w końcu kręgosłup moralny, wszystko to wpłynęło na decyzję o transformacji przyjemności. Nasi goście to również solidna grupa świadomych osób, która subtelnie popychała nas w tym kierunku, zadając pytania o wersje wegańskie naszych mięsnych klasyków i sugerując, że przyjemność bez mięsa też może być bardzo cool.

Parmezan z nerkowców, mozzarella z migdałów, ser z kalafiora czy cheddar z… ziemniaków! Trzeba przyznać, że brzmi to dość egzotycznie, czy wegańskie wersje serów robicie sami? Czy “przeciętnemu sero-zjadaczowi” również zasmakują czy są jednak zbyt odległe smakowo, od sera, jaki znaliśmy dotychczas?
Większość to robota naszych złotych ludzi, ale są pozycje, które kupujemy. Z tym kupowaniem wegańskich serów to nie jest taka prosta sprawa, żeby osiągnąć właściwy efekt. Przetestowaliśmy kilkadziesiąt pozycji, a efekt końcowy jest taki, że jeden z serów na naszej pizzy leci do nas z baaardzo daleka i podejrzewam, że jesteśmy jedynym odbiorcą tego produktu w Polsce.
Jeżeli chodzi o mozzarellę wegańską, jest to niesamowicie zbliżony produkt do klasycznej mozzarelli.

Połączenia smakowe w wege przyjemności potrafią zaskoczyć! Fot. Instagram/wege.przyjemnosc

Jeszcze kilka lat temu wielu osobom bycie weganinem czy wegetarianinem kojarzyło się z nudnym jedzeniem, surowymi warzywami, czy mało apetycznymi daniami. Wasze pizze to absolutne zaprzeczenie wszystkich tych kwestii, a kreatywne połączenia smakowe potrafią zaskoczyć chyba największych koneserów pizzy. Skąd czerpiecie pomysły – inspirujecie się trendami kulinarnymi czy po prostu kochacie eksperymenty?
Kombinacje rodzą się w różnych okolicznościach. Jedne pozycje to twisty klasyków, gdzie dorzucamy do klasycznej margherity tajską bazylie, i wychodzi thai’gherita i robimy to świadomie, czasami jakimś szaleńczym pomysłem wrzucamy składniki z flagowego wrapa od naszych ziomków z Falli na pizzę i tak powstaje nasz bestseller – pizza vegap.
Nad menu również pracujemy w klasyczny sposób, za co dzięki wielkie dla Orsona, naszego przyjaciela z Poznania!
Zdarzył Wam się jakiś smakowy fuck-up? Kombinacja smakowa, która w głowie brzmiała świetnie, ale w praktyce okazała się nietrafiona?
Staramy się eksperymentować odważnie i przełamywać jakąś przyzwoitość, jeżeli chodzi o to co może znaleźć się na pizzy, więc oczywiście, że nam się zdarzyło! Ale takie pomysły nie wjeżdżają na talerze naszych gości (śmiech).
A w drugą stronę – czy stworzyliście kiedyś połączenie, które – w teorii – nie miało prawa się udać, a okazało się genialne?
Wcześniej wspominana pizza vegap. Kapusta na pizzy? Okazało się, że to absolutny strzał w dziesiątkę!

Pizza vegap, czyli kombos pizzy i wegańskiego kebaba. Ciekawa sprawa! Fot. Warsawholic

Pizza w dostawie. Macie jakieś wskazówki, jak podgrzać Waszą pizzę w domu tak, aby nie straciła walorów smakowych?
Uruchomiliśmy stronę www.wegeprzyjemnosc.pl , gdzie staramy się zamówienia realizować błyskawicznie, żeby takich sytuacji uniknąć. Jeżeli jednak jesteśmy w sytuacji gdzie pizza jest niewystarczająco ciepła, to wystarczy wrzucić ją do rozgrzanego piekarnika (180-200 stopni) na 2 minuty i pyk, jesteśmy bezpieczni.

Tworzenie pizzy to masa możliwości Fot. Instagram/wege.przyjemnosc

Jak przekonać ludzi, że pizza wege czy wegan potrafi być równie pyszna, co klasyczna. Jakie są 3 cechy, które sprawiają, że wege przyjemność to miejsce, które trzeba odwiedzić (czy aktualnie – z którego trzeba zamówić)?
Przede wszystkim pizza wege to żadna awangarda, bo myśląc o pizzy ogólnie, najszybciej do głowy przychodzi nam klasyczna margherita, na której mięsa nie widać, a jak pyszna potrafi być, każdy szanujący się pizza head potrafi sobie wyobrazić.

W wersjach wegańskich przychodzi nam z pomocą wcześniej wspomniana wegańska mozzarella, która naprawdę potrafi zbić z tropu niejednego serowego maniaka.

Nasze 3 cechy to przede wszystkim unikatowość, no bo kto daje do swojej pojechanej pizzy autorskie sosy? Obecnie zapomniane napitki pod postacią szerokiej gamy szprycerów i już obecnych win wegańskich, no i oczywista i fundamentalna sprawa, to fakt, że karmimy po to, żeby uzyskać efekt przyjemności <3

 

Jeśli chcecie zamówić wege przyjemność, skorzystajcie ze stworzonej przez lokal STRONY – mają własne dowozy, przez co nie muszą dzielić się zyskiem z pośrednikami. Dowozy działają aż do 7 km! Spróbujcie i dajcie znać, co o tym sądzicie!

wege przyjemność
ul. Marszałkowska 68/70
Zamówienia: wegeprzyjemnosc.pl

 

You may also like