Home MiejscaA to ciekawe! Tradycja warzenia piwa wraca do Warszawy! Czym zaskoczy nas Browar Warszawski?

Tradycja warzenia piwa wraca do Warszawy! Czym zaskoczy nas Browar Warszawski?

by Kasia
Browary Warszawskie to miejsce, które na mapie Warszawy stanie się bez wątpienia jednym z ciekawszych gastro punktów. Już teraz możemy próbować najlepszego sushi w Japonkach, świetnych słodkości w Deseo czy hiszpańskich przysmakow w Sobremesie.
Czym byłyby jednak Browary Warszawskie bez… piwa? Tradycja piwowarska powoli odradza się w stolicy i już niedługo będziemy mieli okazję skosztować prawdziwego, warszawskiego piwa. Poznajcie szczegóły!

Browar Warszawski –  aby tradycji stało się zadość

Browary Warszawskie sukcesywnie odkrywają karty. Kolejnym konceptem, który pojawi się w nowej przestrzeni będzie Browar Warszawski! Bo czym byłyby Browary Warszawskie bez kultywowania piwowarskiej tradycji? Jedno jest pewne. Powstaje kolejne tętniące życiem, nowatorskie i pełne dobrego smaku miejsce na kulinarnej mapie Warszawy.

Za całym pomysłem stoi Mark Zarkhin – restaurator z olbrzymim dorobkiem i doświadczeniem, który od wielu lat z powodzeniem działa za wschodnią granicą, gdzie stworzył ponad 120 restauracji. 

Wolski browar wraca na swoje miejsce. Kiedy będziemy mogli skosztować Browaru Warszawskiego? 

Trudno nie zgodzić się z tym, że na terenie Browarów Warszawskich warzy się wiele dobrego. Nowy koncept Marka Zarkhina już niedługo stanie się jednym z najpopularniejszych adresów w stolicy. Piwowarzy dzielnie pracują nad najlepszymi recepturami, dobierają najlepsze składniki, testują smak tak, aby latem wszyscy mogli rozkoszować się świetnym, świeżym piwem. Już niedługo będziemy mogli spróbować aż 18 rodzajów piwa warzonego na Woli! 

Browar Warszawski powróci już niedługo. Jak będzie wyglądać?

Browar Warszawski mieści się w części zabytkowych, 170-letnich Piwnic dawnej Leżakowni browaru Haberbuscha i Schiele. W ramach całego projektu działać będą także restauracja włoska Lecentano i cocktail bar. Celem restauratora jest 

– Browar Warszawski to duży kompleks kulinarno-rozrywkowy o bardzo bogatej ofercie. Zróżnicowana kuchnia, koneserskie piwo kraftowe, cocktail bar z szeroką ofertą rozrywkową i rodzinna restauracja włoska. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Razem z całym zespołem pracujemy bardzo ciężko, aby stworzyć miejsce, które skradnie serce Warszawy – mówi Mark Zarkhin, założyciel Grupy Kumpel.

Browar Warszawski – historia

Browar Haberbuscha, Schielego i Klawego był jednym z największych i najbardziej znanych warszawskich browarów. Jednak jego historia rozpoczyna się od zakupu na licytacji browaru Jana G. Schöffera przy ul. Krochmalnej. Pierwsza wersja browaru Jana G. Schöffera zasłynęła z produkcji piwa typu bawarskiego (wyższa zawartość alkoholu i gorzkawy smak). Browar pod nową firmą „Haberbusch i Schiele”, zachował receptury i kontynuował produkcję tej linii piwa, ponadto wyspecjalizował się w piwach typu: angielskiego i portera.

Browary Warszawskie – gdzie będzie warzyć się warszawskie piwo?

W latach 80. i 90. XIX wieku browar przeszedł modernizację przechodząc na napęd parowy. Zmiana ta przyczyniła się do wzrostu sprzedaży i eksportu. Otwarto w tym czasie rozlewnie piwa „Haberbusch i Schiele” w Kijowie. W latach 1909 – 1918 pozycja browaru wyraźnie się umocniła na rynku piwowarskim przyczyniając się do spadku sprzedaży piw importowanych z Niemiec. W tym okresie „Haberbusch i Schiele” stali się niekwestionowanym liderem browarnictwa warszawskiego, zwiększył się również asortyment o piwa typu pilzneńskiego oraz czarnego tzw. kulmbachskiego.

Niestety burzliwe czasy II wojny światowej sprawiły, że stary browar przestał istnieć. Produkcję wznowiono dopiero w 1954 roku, a oficjalna likwidacja browarów  nastąpiła w 2005 roku. 

Browar Warszawski otwiera nowy etap tej historii, aby tradycji stało się zadość. Już nie możemy się doczekać! A więcej fajnych miejsc i ciekawych wydarzeń znajdziecie oczywiście na naszym Instagramie!

Browary Warszawskie
ul. Grzybowska 58

You may also like