Home WydarzeniaKulturalnie PRZEGLĄD FILMÓW WARSZAWSKIEJ SZKOŁY FILMOWEJ

PRZEGLĄD FILMÓW WARSZAWSKIEJ SZKOŁY FILMOWEJ

by admin

12. maja Warszawska Szkoła Filmowa zaprasza do kina Elektronik na bezpłatne pokazy nagradzanych filmów. Wydarzenie będzie opatrzone wstępem Magdaleny Felis, dziennikarki filmowej i rzecznika prasowego Uczelni. Na dużym ekranie wyświetlonych zostanie 9. tytułów studentów i absolwentów, którzy odnoszą sukcesy na polskich i zagranicznych festiwalach.

WIKI

Veronica Andersson 30 min Wiki jest autystyczna, ale otoczona miłością babci, nie czuje się inna. Gwałtowna zmiana sytuacji zmusi ją, do szukania dla siebie nowego miejsca w społeczeństwie. Albo nieco poza nim.

TECHNO

Tadeusz Łysiak 23 min Mąż opiekuje się żoną, zapadającą się w otchłań choroby Alzheimera. Pewnego dnia spotyka na skraju lasu tajemnicza brunetkę. A wraz z nią zupełnie inny wymiar ciszy i dźwięku.

7a+

Julia Ruszczyńska 2 min Pola ma 10 lat i wielką pasję: wspinaczkę. Każdy dzień to ciężki trening, pot, czasem łzy, ale dla radości, jaką daje osiągnięcie celu, warto poświęcić całe swoje życie. Czy kolejny raz uda jej się wygrać z jej największym przeciwnikiem?

CÓRKA / DAUGHTER

Mara Tamkovich 30 min W 16. urodziny swojej córki Kamili, jej ojciec znajduje jąw kałuży krwi. Tajemnica, która za tym stoi sprawia, że wchodzi w konflikt z lokalną społecznością, szkołą, a nawet wymiarem sprawiedliwości.

LESZY / WOODKIN

Mateusz Motyka 24 min Syn i ojciec spędzają wspólny weekend w lesie. Pierwszy od dawna. W brutalnie męski sposób muszą poznać się na nowo. I zaakceptować, jeśli to możliwe. Tymczasem w lesie czai się katastrofa.

W SIECI / ON THE WEB

Katarzyna Babicz 26 min 30-letni Michał jest uzależniony od pornografii, przez co traci pracę i zostaje publicznie upokorzony. Ucieczki szuka w sieci, gdzie poznaje intrygującą kobietę, która okazuje się kimś znacznie więcej, niż cyberprostytutką.

NIELOT

Sara Szymańska 6 min Dyrektor warszawskiego zoo opowiada o tym, czym jest wolność człowieka i trzymanego w niewoli zwierzęcia. I czego możemy nauczyć się od ptaków o szczęściu.

JADŁOWSTRĘT / INAPPETANCE

Katarzyna Babicz 6 min Obsesyjne redukowanie wagi własnego ciała doprowadza młodą dziewczynę na granicę życia i śmierci, jawy i szaleństwa.

RODZINA / FAMILY

Patrycja Widłak 27 min Polak i Afrykanka, próbują uporać się z opieką nad nowo narodzonym dzieckiem, a przede wszystkim z własnymi emocjami, które eskalują wokół depresji kobiety, różnic kulturowych, wzajemnego niezrozumienia i podejrzeń. Miejsce: Kino Elektronik Data: 12. maja Godzina: 13.00 Zdjęcie wyróżniające: CÓRKA / DAUGHTER | Mara Tamkovich

You may also like