Home WydarzeniaKulturalnie Kupuj sztukę i pomagaj zwierzakom! Poznaj wyjątkową akcję, dzięki której kupisz prezenty i wesprzesz Schronisko na Paluchu!

Kupuj sztukę i pomagaj zwierzakom! Poznaj wyjątkową akcję, dzięki której kupisz prezenty i wesprzesz Schronisko na Paluchu!

by Kasia
Kochasz zwierzaki i… świetną sztukę. PET PORTRAIT to akcja, która powinna Cię zainteresować! Dzięki niej, robiąc świąteczne zakupy na wyjątkowym, wirtualnym wernisażu i aukcji grafik, obrazów i fotografii, które swoją tematyką nawiązują do domowych pupili, możesz również pomagać zwierzakom. Jak to działa? 

Kupuj sztukę i pomagaj zwierzakom – startuje pet portrait

Pet Portrait – na czym dokładnie polega akcja?

Celem akcji Pet Portrait jest połączenie miłośników sztuki i zwierząt na wspólnej drodze ku pomocy zwierzakom, przebywającym pod opieką Schroniska na Paluchu. Głównym problemem z jakim zmagają się schroniska są fundusze, które często nie wystarczają, by zapewnić tak dużej liczbie zwierząt odpowiednie warunki bytu.

Nasila się to szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy to ze względu na warunki pogodowe, zwierzaki przechodzą najtrudniejsze chwile w całym roku. Według badań statystycznych polskie schroniska charakteryzują się wyższą śmiertelnością zwierząt niż większość europejskich placówek!!! Akcja ma przyczynić się do zmniejszenia problemu oraz poprawy losu bezdomnych zwierzaków.

Podczas akcji Pet Portrait możecie kupować dzieła polskich artystów i pomagać zwierzakom

Pet Portrait to wernisaż oraz aukcja grafik, obrazów i fotografii, które swoją tematyką nawiązują do zwierząt domowych. Na wydarzeniu pojawi się ponad 200 najróżniejszych prac z zakresu sztuk wizualnych. Całość zebranych funduszy zostanie przekazana na rzecz Fundacji Przyjaciele Palucha.

Obecnie w Schronisku na Paluchu przebywa około 540 psów i 160 kotów. Miesięcznie trafia tam około 300 zwierząt, w tym: około 200 psów i 100 kotów. To czworonogi zarówno całkowicie zdrowe, jak i przewlekle chorujące lub niepełnosprawne. Paluch jest jednym z największych polskich schronisk.

Sztuka ze zwierzakami w roli głównej? My jesteśmy na tak!

Fundacja Przyjaciele Palucha jest niedawno powstałą organizacją non-profit, działającą̨ z ramienia zarządu Schroniska na Paluchu. Instytucja wspiera działalność schroniska, poprzez finansowanie i pomoc w leczeniu chorych zwierząt, zapewnieniu im dobrych warunków do życia, szukaniu dla nich nowych rodzin oraz ochronie prawnej czworonożnych podopiecznych. 

Jak wziąć udział w akcji?

Wystawę będzie można zwiedzić, spacerując wirtualnie po warszawskim Studio Tęcza, które charytatywnie wspiera PET PORTRAIT. Zarówno wernisaż, jak i aukcja prac będą dostępne na stronie internetowej wydarzenia, która będzie miała swoją premierę pierwszego dnia licytacji.

Aukcja prac zaprezentowanych na wystawie odbędzie się w dniach 10-20 grudnia 2020. Natomiast wernisaż będzie dostępny do obejrzenia jeszcze przez rok. Do rozpoczęcia akcji cały czas można śledzić wydarzeniew mediach  społecznościowych

Pet Portrait
Czas trwania: 10-20 grudnia

*Autorką ilustracji wykorzystanych w zdjęciu głównym jest Zosia Lasocka

You may also like