Najwolniejsze i największe targi prezentów odbędą się  7 i 8 grudnia w postindustrialnych halach Mińska 65 na warszawskiej Pradze Południe. Wiecie, że to już 12. edycja wydarzenia?! Jak co roku, w drugi weekend grudnia, organizatorzy powoli i bez przedświątecznej gorączki, zapraszają na zimową edycję Slow Weekendu

Slow Weekend w Warszawie już 7 – 8 grudnia

Slow Weekend – idea
Targi Slow Weekend to największe wydarzenie skupiające w jednym miejscu i w świątecznej atmosferze polskich projektantów, twórców oraz producentów tworzących w zgodzie z nurtem “slow”. Na odwiedzających przestrzenie starej praskiej drukarni czekać będzie aż 350 wystawców z całej Polski i starannie wyselekcjonowane marki.

Slow Weekend – tutaj znajdziecie najlepsze prezenty

Zgodne z zasadą #KupujLepszePrezenty będzie można tam znaleźć wyjątkowe podarunki dla najbliższych: autorskie ubrania i akcesoria, unikalne wzornictwo, oryginalne rzemiosło, ekologiczne kosmetyki. Nie zabraknie również produktów dla najmłodszych min. ubrań, dodatków, gier czy zabawek. W Strefie Kids organizatorzy przygotują również kino oraz kreatywne warsztaty architektoniczne.

Na targach Slow Weekend czekać też będzie Strefa dla dzieciaków

Na Slow Weekend każdy znajdzie coś dla siebie

W tzw. “białej hali” powstanie Strefa Zwierzaka, której partnerem jest Pupilove. Dzięki temu, udane prezenty otrzymają w tym roku również czworonożni przyjaciele. Osoby, które nie posiadają zwierząt będą mogły za to wesprzeć OTOZ Animals – fundację, która obecnie prowadzi 10 schronisk dla bezdomnych zwierząt.  

Zwierzaki na Slow Weekend są mile widziane!

Na stoisku fundacji na gości czekać będzie trener i behawiorysta Katarzyną Krasuską (CaniSchool – Akademia pozytywnego porozumienia psa i człowieka), która rozwiąże problemy i pomoże zrozumieć zachowanie czworonogów.

Darmowe atrakcje, warsztaty i pyszne jedzenie
Przez dwa dni wydarzenia na odwiedzających czekać będzie wiele darmowych atrakcji. Slow Weekend to również Strefa Slow Food – miejsce spotkań przy wspólnym jedzeniu oraz edukacja na temat niemarnowania żywności. Efektem będą pokazy edukujące jak gotować, żeby nie marnować (Jagna Niedzielska z Kuchnią +).

Oczywiście nie obyłoby się bez pysznego jedzenia!

Na terenie strefy Slow Food powstanie Pogotowie Zero Waste, w której Jagna Niedzielską rozwieje wszystkie wątpliwości i trudności związane z życiem w duchu niemarnowania. Na Pacjentów czekać będzie zimowa herbata z resztek jabłek oraz wyjątkowy sernik na spodzie z czerstwego chleba przygotowany przez Jagnę.

Dodatkowo goście strefy Food dowiedzą się jak ugotować idealną zupę na okres zimowy – Kimchi Jjigae, jak poprawnie kisić warzywa (Pozytywni Zakiszeni), ozdobią świąteczne pierniki oraz spróbują miodów i dowiedzą się co zrobić na co dzień aby wspomóc pszczoły (Pszczelarium). – opowiada Iza Miłosz – Damaziak, partner w Grupie Slow. 

Warsztatownia to strefa, która od zawsze towarzyszy targom organizowanym przez Grupę SLOW.

Na nadchodzącej edycji Slow Weekendu w tej części targów znajdą się m.in. maszyny do szycia na których chętni wraz z Fundacją Alternatywna z koszul uszyją zakładki do książek, bransoletki z mankietów, ozdobne kołnierze oraz etui do wielorazowych sztućców i słomek.  Florystyki z Amarantu zorganizują zajęcia z plecenia świątecznych stroików dekoracyjnych,, a Bazgrołaki poprowadzą warsztaty z projektowania prasowanek na torby i t-shirty. – dodaje Iza.

O relaks zadba Thai Bali SPA – salon podczas Targów proponuje bezpłatny masaż tajski.

Podczas wydarzenia swoją Wystawę #NoBeautyInPlastic zaprezentuje fotograf Daniel Petryczkiewicz, w której zwraca uwagę na problem wciąż rosnącego zużycia jednorazowego plastiku.

Slow Weekend
Miejsce: ul. Mińska 65
Daty: 7 i 8 grudnia
Start: 11.00
Wstęp Wolny!

About The Author