Home WydarzeniaKulturalnie CHCESZ NAPISAĆ SCENARIUSZ, ALE NIE WIESZ JAK? POMOGĄ DARMOWE WARSZTATY PROWADZONE PRZEZ KOBIETY FILMU

CHCESZ NAPISAĆ SCENARIUSZ, ALE NIE WIESZ JAK? POMOGĄ DARMOWE WARSZTATY PROWADZONE PRZEZ KOBIETY FILMU

by admin

Zawsze chciałeś napisać scenariusz, ale nie wiedziałeś od czego zacząć? Teraz masz okazję spróbować swoich sił. Fundacja Gerlsy, w skład której wchodzą m.in. Olga Bołądź i Magdalena Lamparska, organizuje pierwsze warsztaty w formie trzydniowej pracy nad kreatywnym rozwojem scenariuszy uczestników. Spotkanie odbędzie się już w Warszawie we wrześniu w Warszawie i jest BEZPŁATNE!

Bezpłatne warsztaty scenopisarstwa w Warszawie

Warsztaty scenopisarstwa w Warszawie Gerlsy to oddolna, organiczna inicjatywa zrodzona z pasji i wiary, zapału do działania, solidarności kobiet i siły grupowości. Założyłyśmy fundację, bo zależy nam na stworzeniu przestrzeni, w której kobiety będą mogły mówić własnym głosem o swoich sprawach i sprawach dla nich ważnych. Chcemy pisać HERstorie i wspierać kobiece, dobre kino. I dlatego organizujemy pierwsze warsztaty – założycielki Fundacji Gerlsy (Olga Bołądź, Magdalena Lamparska, Julita Olszewska, Jowita Radzińska).

Masz pomysł na film? Czas wyjąć go z szuflady! Pisanie to najbardziej samotna robota jaka jest. Dlatego wyjdź do ludzi. Gerlsy umożliwią Ci spotkanie w kreatywnym towarzystwie – tak zaprasza na warsztaty scenarzystka Julita Olszewska.

Przez trzy dni będziemy pracować wspólnie nad Waszymi pomysłami na film. Będziemy analizować, dyskutować, spierać się i śmiać, po to by powstała kolejna, lepsza wersja Twojego pomysłu. Oprócz doświadczonych scenarzystek będziecie mogli skonsultować tekst z reżyserkami oraz producentkami docenianymi na całym świecie, by doświadczyć różnych punktów widzenia branży filmowej – opowiadają dziewczyny z Fundacji.

Warsztaty scenopisarstwa – prowadzący?

  • Julita Olszewska, scenarzystka i modelka, specjalizująca się w animacji i czarnym humorze, Współpracuje z Grupą Smacznego, IAM, Kosmonaut czy Dynamo Films. Założycielka Fundacji Gerlsy.
  • Magdalena Lamparska, aktorka, scenarzystka, powieściopisarka, Założycielka Fundacji Gerlsy.
  • Jowita Radzińska, change managerka, trenerka i coach, badaczka opinii i rynku; pisze doktorat o idei solidarności i wspiera jej przejawy w praktyce; Założycielka Fundacji Gerlsy
  • Olga Bołądź, aktorka, scenarzystka, reżyserka, Założycielka Fundacji Gerlsy.
  • Elżbieta Benkowska, Absolwentka slawistyki na Uniwersytecie Gdańskim, a także reżyserii w Gdyńskiej Szkole Filmowej i Szkole Wajdy. Dzięki swojemu filmowi dyplomowemu „Olena” otrzymała szereg nagród, w tym nominacje do Złotej Palmy w konkursie filmów krótkometrażowych podczas 66. MFF w Cannes.
  • Marta Habior – producent filmowy z wieloletnim doświadczeniem w branży audiowizualnej, założycielka No Sugar Films i działaczka KIPA.
  • Natalia Lasota – producentka, Head of Production & New Business w firmie Juice. Po latach realizacji projektów reklamowych powróciła do pracy przy dłuższych formach telewizyjnych i filmowych we współpracy z największymi producentami zagranicznymi.

Miejsce: Warszawa (dokładne miejsce spotkania wkrótce) Daty: 9 – 11 września Zajęcia będą odbywać się w godzinach: 9.00 – 15.00 Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, po wcześniejszym zarejestrowaniu się TUTAJ

You may also like