Zawsze chciałeś napisać scenariusz, ale nie wiedziałeś od czego zacząć? Teraz masz okazję spróbować swoich sił. Fundacja Gerlsy, w skład której wchodzą m.in. Olga Bołądź i Magdalena Lamparska, organizuje pierwsze warsztaty w formie trzydniowej pracy nad kreatywnym rozwojem scenariuszy uczestników. Spotkanie odbędzie się już w Warszawie we wrześniu w Warszawie i jest BEZPŁATNE!

Bezpłatne warsztaty scenopisarstwa w Warszawie

Warsztaty scenopisarstwa w Warszawie
Gerlsy to oddolna, organiczna inicjatywa zrodzona z pasji i wiary, zapału do działania, solidarności kobiet i siły grupowości. Założyłyśmy fundację, bo zależy nam na stworzeniu przestrzeni, w której kobiety będą mogły mówić własnym głosem o swoich sprawach i sprawach dla nich ważnych. Chcemy pisać HERstorie i wspierać kobiece, dobre kino. I dlatego organizujemy pierwsze warsztaty – założycielki Fundacji Gerlsy (Olga Bołądź, Magdalena Lamparska, Julita Olszewska, Jowita Radzińska).

Masz pomysł na film? Czas wyjąć go z szuflady! Pisanie to najbardziej samotna robota jaka jest. Dlatego wyjdź do ludzi. Gerlsy umożliwią Ci spotkanie w kreatywnym towarzystwie – tak zaprasza na warsztaty scenarzystka Julita Olszewska.

Przez trzy dni będziemy pracować wspólnie nad Waszymi pomysłami na film. Będziemy analizować, dyskutować, spierać się i śmiać, po to by powstała kolejna, lepsza wersja Twojego pomysłu. Oprócz doświadczonych scenarzystek będziecie mogli skonsultować tekst z reżyserkami oraz producentkami docenianymi na całym świecie, by doświadczyć różnych punktów widzenia branży filmowej – opowiadają dziewczyny z Fundacji.

Warsztaty scenopisarstwa – prowadzący?

  • Julita Olszewska, scenarzystka i modelka, specjalizująca się w animacji i czarnym humorze, Współpracuje z Grupą Smacznego, IAM, Kosmonaut czy Dynamo Films. Założycielka Fundacji Gerlsy.
  • Magdalena Lamparska, aktorka, scenarzystka, powieściopisarka, Założycielka Fundacji Gerlsy.
  • Jowita Radzińska, change managerka, trenerka i coach, badaczka opinii i rynku; pisze doktorat o idei solidarności i wspiera jej przejawy w praktyce; Założycielka Fundacji Gerlsy
  • Olga Bołądź, aktorka, scenarzystka, reżyserka, Założycielka Fundacji Gerlsy.
  • Elżbieta Benkowska, Absolwentka slawistyki na Uniwersytecie Gdańskim, a także reżyserii w Gdyńskiej Szkole Filmowej i Szkole Wajdy. Dzięki swojemu filmowi dyplomowemu „Olena” otrzymała szereg nagród, w tym nominacje do Złotej Palmy w konkursie filmów krótkometrażowych podczas 66. MFF w Cannes.
  • Marta Habior – producent filmowy z wieloletnim doświadczeniem w branży audiowizualnej, założycielka No Sugar Films i działaczka KIPA.
  • Natalia Lasota – producentka, Head of Production & New Business w firmie Juice. Po latach realizacji projektów reklamowych powróciła do pracy przy dłuższych formach telewizyjnych i filmowych we współpracy z największymi producentami zagranicznymi.

Miejsce: Warszawa (dokładne miejsce spotkania wkrótce)
Daty: 9 – 11 września
Zajęcia będą odbywać się w godzinach: 9.00 – 15.00
Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, po wcześniejszym zarejestrowaniu się TUTAJ

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany