Home WydarzeniaKulturalnie NADCHODZI WIELKIE ŚWIĘTO IMPROWIZACJI. WARSAW IMPROV FESTIVAL JUŻ ZA DWA TYGODNIE

NADCHODZI WIELKIE ŚWIĘTO IMPROWIZACJI. WARSAW IMPROV FESTIVAL JUŻ ZA DWA TYGODNIE

by admin

Już za niecałe dwa tygodnie, między 10 a 16 czerwca, odbędzie się trzecia edycja Warsaw Improv Festival. Środowisko warszawskich improwizatorek i improwizatorów komediowych zaprasza na cały tydzień spektakli, warsztatów oraz wydarzeń towarzyszących. Co w programie?

 

Warsaw Improv Festival 2019 – co czeka na nas w tym roku? Ideą festiwalu jest zaprezentowanie jak najbardziej różnorodnych spektakli improwizowanych z Polski i ze świata. Na czym polegają takie spektakle? Grupa komików na żywo, na oczach publiczności wymyśla scenariusz i gra tworzone na bieżąco historie. Jest to formuł a bardzo angażująca publiczność, zaskakująca i niesamowicie zabawna. W Polsce rozwija się od ponad 10 lat, w Stanach Zjednoczonych jest już podstawową formą działalności komediowej.

Spektakle improwizowane są jak butla z tlenem – pozwalają wziąć oddech od rzeczywistości, spojrzeć na wszystko z dystansem, pozwolić sobie na absurd i nieformalną atmosferę – tłumaczy Agnieszka Matan, komiczka i współorganizatorka festiwalu z Resortu Komedii. – Myślę, że względu na piwniczny charakter spektakli improwizowanych większość osób nawet nie wie, jak prężnie działa środowisko komediowe w naszym mieście. Jeżeli nigdy nie byliście na spektaklu improwizowanym to jest najlepsza okazja, żeby to zmienić! – przekonuje.

Gdzie będą odbywały się spektakle? Spektakle biletowane będą odbywały się na Scenie Głównej w Kinie Muranów, natomiast spektakle bezpłatne będzie można oglądać w Resorcie Komedii. Bilety i karnety na festiwal już są w sprzedaży.

Warsaw Improv Festival. Czeka na Was mnóstwo różnych spektakli

Większość spektakli będzie jednak po polsku. Polskie grupy zaskoczą Was różnorodnością form – improwizowane musicale, audycje radiowe, spektakle inspirowane filmami i serialami, czy tworzony na żywo przez grupę Klancyk poemat dygresyjny . W repertuarze znajduje się ponad 50 spektakli! Jeśli macie znajomych zza granicy – nie martwcie się, oni też mogą świetnie się bawić. 

Na Warsaw Improv Festival wystąpią nie tylko polscy, ale i zagraniczni artyści

Na scenach wystąpią bowiem również obcokrajowcy, w tym  m.in. legendarne Orange Tuxedo z LA, brawurowe GLB z Berlina, hit zeszłego roku, czyli Jinx z Bukaresztu. To akurat przykłady wydarzeń w języku angielskim.

Nie tylko improwizacja! Warsaw Improv Festival to również wydarzenia towarzyszące. Już 9 czerwca, czyli dzień przed oficjalnym otwarciem Festiwalu odbędzie się Rozgrzewka. Komicy i komiczki zapraszają na przejażdżkę tramwajem z placu Narutowicza do Zajezdni Kawęczyńska. Pasażerów czeka podróż z komikami, improwizowane historie o Warszawie w wykonaniu Wojtka Fiedorczuka i Marty Iwaszkiewicz.

Jeżeli marzyliście kiedyś o równie absurdalnej podróży, jak w „Rejsie” – jest na to szansa. W ramach rozgrzewki przed festiwalem organizatorzy zapraszają na Plac Zabaw nad Wisłą na bezpłatne spektakle – o 16:00 – Nikt Nic Nie Wie – spektakl familijny, o 19:00- The Musicals.

Na Warsaw Improv Festival pojawi się też Musical Improwizowany. Nie przegapcie tego!

Techniki i narzędzia improwizacji teatralnej są podstawą dobrej komunikacji w zespołach. Dlatego tak często wykorzystywane są przez trenerów, psychologów, nauczycieli. 12 czerwca odbędzie się debata na Uniwersytecie SWPS, pt. „My – innowacyjne formy budowania wspólnoty”. Razem z zaproszonymi gośćmi będzie okazja porozmawiać o tym, jak obecnie można budować trwałe połączenie w grupach ludzi dorosłych i dzieci na bazie zasad psychologii pozytywnej i improwizacji teatralnej. Tematyką forum mogą być szczególnie zainteresowane osoby, które zajmują się psychologią, edukacją dzieci i dorosłych, coachingiem oraz stosowaną improwizacją teatralną.

My już nie możemy się doczekać, a Wy?

Warsaw Improv Festival Miejsce: Kino Muranów, Resort Komedii Daty: 10 – 16 czerwca Bilety znajdziecie TUTAJ

You may also like