Już za niecałe dwa tygodnie, między 10 a 16 czerwca, odbędzie się trzecia edycja Warsaw Improv Festival. Środowisko warszawskich improwizatorek i improwizatorów komediowych zaprasza na cały tydzień spektakli, warsztatów oraz wydarzeń towarzyszących. Co w programie?

 

Warsaw Improv Festival 2019 – co czeka na nas w tym roku?
Ideą festiwalu jest zaprezentowanie jak najbardziej różnorodnych spektakli improwizowanych z Polski i ze świata. Na czym polegają takie spektakle? Grupa komików na żywo, na oczach publiczności wymyśla scenariusz i gra tworzone na bieżąco historie. Jest to formuł a bardzo angażująca publiczność, zaskakująca i niesamowicie zabawna. W Polsce rozwija się od ponad 10 lat, w Stanach Zjednoczonych jest już podstawową formą działalności komediowej.

Spektakle improwizowane są jak butla z tlenem – pozwalają wziąć oddech od rzeczywistości, spojrzeć na wszystko z dystansem, pozwolić sobie na absurd i nieformalną atmosferę – tłumaczy Agnieszka Matan, komiczka i współorganizatorka festiwalu z Resortu Komedii. – Myślę, że względu na piwniczny charakter spektakli improwizowanych większość osób nawet nie wie, jak prężnie działa środowisko komediowe w naszym mieście. Jeżeli nigdy nie byliście na spektaklu improwizowanym to jest najlepsza okazja, żeby to zmienić! – przekonuje.

Gdzie będą odbywały się spektakle?
Spektakle biletowane będą odbywały się na Scenie Głównej w Kinie Muranów, natomiast spektakle bezpłatne będzie można oglądać w Resorcie Komedii. Bilety i karnety na festiwal już są w sprzedaży.

Warsaw Improv Festival. Czeka na Was mnóstwo różnych spektakli

Większość spektakli będzie jednak po polsku. Polskie grupy zaskoczą Was różnorodnością form – improwizowane musicale, audycje radiowe, spektakle inspirowane filmami i serialami, czy tworzony na żywo przez grupę Klancyk poemat dygresyjny . W repertuarze znajduje się ponad 50 spektakli! Jeśli macie znajomych zza granicy – nie martwcie się, oni też mogą świetnie się bawić. 

Na Warsaw Improv Festival wystąpią nie tylko polscy, ale i zagraniczni artyści

Na scenach wystąpią bowiem również obcokrajowcy, w tym  m.in. legendarne Orange Tuxedo z LA, brawurowe GLB z Berlina, hit zeszłego roku, czyli Jinx z Bukaresztu. To akurat przykłady wydarzeń w języku angielskim.

Nie tylko improwizacja!
Warsaw Improv Festival to również wydarzenia towarzyszące. Już 9 czerwca, czyli dzień przed oficjalnym otwarciem Festiwalu odbędzie się Rozgrzewka. Komicy i komiczki zapraszają na przejażdżkę tramwajem z placu Narutowicza do Zajezdni Kawęczyńska. Pasażerów czeka podróż z komikami, improwizowane historie o Warszawie w wykonaniu Wojtka Fiedorczuka i Marty Iwaszkiewicz.

Jeżeli marzyliście kiedyś o równie absurdalnej podróży, jak w „Rejsie” – jest na to szansa. W ramach rozgrzewki przed festiwalem organizatorzy zapraszają na Plac Zabaw nad Wisłą na bezpłatne spektakle – o 16:00 – Nikt Nic Nie Wie – spektakl familijny, o 19:00- The Musicals.

Na Warsaw Improv Festival pojawi się też Musical Improwizowany. Nie przegapcie tego!

Techniki i narzędzia improwizacji teatralnej są podstawą dobrej komunikacji w zespołach. Dlatego tak często wykorzystywane są przez trenerów, psychologów, nauczycieli. 12 czerwca odbędzie się debata na Uniwersytecie SWPS, pt. „My – innowacyjne formy budowania wspólnoty”. Razem z zaproszonymi gośćmi będzie okazja porozmawiać o tym, jak obecnie można budować trwałe połączenie w grupach ludzi dorosłych i dzieci na bazie zasad psychologii pozytywnej i improwizacji teatralnej. Tematyką forum mogą być szczególnie zainteresowane osoby, które zajmują się psychologią, edukacją dzieci i dorosłych, coachingiem oraz stosowaną improwizacją teatralną.

My już nie możemy się doczekać, a Wy?

Warsaw Improv Festival
Miejsce: Kino Muranów, Resort Komedii
Daty: 10 – 16 czerwca
Bilety znajdziecie TUTAJ

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany