Home WydarzeniaKulturalnie ZACZYTANE ŁAWKI W WARSZAWIE. ZNANI I LUBIANI POCZYTAJĄ DZIECIOM BAJKI JUŻ W SOBOTĘ

ZACZYTANE ŁAWKI W WARSZAWIE. ZNANI I LUBIANI POCZYTAJĄ DZIECIOM BAJKI JUŻ W SOBOTĘ

by admin

Zaczytane Ławki zawitały do Warszawy. Unikalne meble miejskie stworzone przez fundację Zaczytani.org i zaprojektowane przez polskich aktorów, wokalistów oraz artystów można podziwiać przed PKiN od strony Kinoteki. Już w najbliższą sobotę, 25 maja, odbędzie się inauguracja wystawy, w trakcie której spotkacie jej ambasadorów – Katarzyną Pakosińską, Adamem Fidusiewiczem oraz Michałem Rolnickim.

Zaczytane ławki w Warszawie

Zaczytanie Ławki to niezwykłe meble miejskie, na których można nie tylko usiąść, ale z których można także bezpłatnie ściągnąć audiobook. Ich zadaniem jest zachęcanie do czytelnictwa zarówno najmłodszych, jak i dorosłych. Na wystawie znajdują się ławki m.in. Kabaretu Hrabi o nazwie „Ławka z całkiem innym słownikiem”, Magdaleny Kumorek „Ławka stworzeń zapomnianych” czy „Ławka Na straganie” duetu Kinga Kulawiacka i Katarzyna Błażejewska-Stuhr.

Sobotnia inauguracja wystawy W najbliższą sobotę, 25 maja, o godzinie 11.00 odbędzie się uroczyste otwarcie Wystawy Zaczytanych Ławek, podczas którego na gości będą czekały trzy strefy: Zaczytane Przedszkole, Stefa Bajkoedukacji i Strefa Relaksu z książkami dla dorosłych.

Cała masa atrakcji dla najmłodszych już 25 maja « Zaczytane ławki

POZNAJ PEŁNY PROGRAM WYDARZENIA

Podczas 5-godzinnego wydarzenia dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych oraz zajęciach z bajkoterapii. Wydarzenie urozmaicą wizyty ambasadorów fundacji. Co dokładnie będzie się działo?

12:00 Bajki czyta Katarzyna Pakosińska.

12:00-15:00 Strefa Bajkoedukacji dla dzieci – Bajkoterapia prowadzona przez Bajkoedukatorów z Zaczytanej Akademii. Zaczynamy o pełnych godzinach (12:00, 13:00, 14:00, 15:00).

Konkursy literackie z nagrodami  

12:30-14:30 Warsztaty z Bajkoterapii – wspaniałego narzędzia edukacyjnego. Bajkoterapia to realny wpływ na rozwój dzieci. Fundacja pokaże, jak korzystać z tego narzędzia, aby edukować i budować z dziećmi relacje oparte na bliskości oraz zrozumieniu (12:30, 13:30, 14:30).

13:00-14:00 Teatrzyk dla dzieci

15:00 Bajki poczytają Adam Fidusiewicz i Michał Rolnicki.

Co jeszcze?

– Malowanie na żywo Zaczytanej Ławki, podczas całego wydarzenia 

– Zaczytane Przedszkole, a w nim malowanie kolorowanek i miniaturowych Zaczytanych Ławek, tworzenie zakładek do książek, gry edukacyjne, banki XXL i balonowe ZOO

– Strefa Relaksu z książkami dla dorosłych, moc książek i muzyki, niepowtarzalna okazja do zaczytanych spotkań

– Fotobudka z możliwością wykonania pamiątkowej fotografii

– Rekrutacja do Zaczytanej Akademii Fundacji zaczytani.org

Zapraszamy także do oddawania książek dla pacjentów szpitali w ramach Wielkiej Zbiórki Książek.

Miejsce: PKiN od strony Kinoteki Data: 25 maja Godziny trwania wydarzenia: 11 – 16.00 Wstęp wolny!

You may also like