Po dwóch wystawach zorganizowanych w ramach cyklu POP-UP Muzeum dla dzieci – „Architektura w ruchu” oraz „Siadacze” – przyszedł czas na trzecią, jednak w nieco zmienionej formule. Tym razem wystawa powstanie razem z najmłodszą częścią publiczności i będzie efektem współpracy z artystami. Super zabawa dla najmłodszych gwarantowana!

Superbohaterowie i supermoce, czyli warsztaty komiksowe z artystami dla dzieci i młodzieży

Jeden dzień, pięciu artystów, pięć grup wiekowych – Piotr Nowacki, Jacek Frąś, Daniel Chmielewski, Łukasz Kowalczuk oraz Berenika Kołomycka – poprowadzą Bohaterskie Warsztaty Komiksowe.

Łukasz Kowalczuk

Wyobraźnia na pierwszym miejscu!

Jak przystało na superbohaterów, zazwyczaj dysponują supermocami. Jednak przecież nie samym ratowaniem świata superbohater żyje. Większość  z nich ma również obowiązki – chodzi do szkoły lub pracy. Jak więc godzą swoje super-życie z codziennością? Czy ich moce pomagają im, czy może przeszkadzają?

Podczas warsztatów uczestnicy wspólnie stworzą własną postać i na kilku stronach opiszą i narysują jej przygody, ucząc się jednocześnie takich zagadnień jak projektowanie postaci, pisanie czytelnych i ciekawych historii, komponowania elementów w kadrze i na stronie. Czym wyróżnia się technika komiksowa i dlaczego jest dobra do opowiadania historii?

Berenika Kołomycka

Rozwijanie pasji i zabawa

Warsztaty skupione będą przede wszystkim na procesie twórczym od podstaw. Dzieci staną się współtwórcami działań prowadzących do wystawy opowiadającej o bohaterach i bohaterstwie dziś. Kim jest bohater dla młodego człowieka?

Jakiego bohatera wykreują młodzi twórcy zobaczymy już 2 grudnia, natomiast wystawa zostanie otwarta dla zwiedzających tydzień później. Superkreatywne wydarzenie dla dzieciaków. Kto wie, może odkryją w sobie wielki talent?!

Miejsce: Soho Factory
Data: 2 grudnia
Start: 10.00
Wstęp wolny!
Zapisy:  praktyki.artanimacje@gmail.com

 

PROGRAM:
Piotr Nowacki (4-6 lat) – godz. 10.00-12.00
Jacek Frąś (15-17 lat) – godz. 11.00-14.00
Daniel Chmielewski (9-12 lat) – godz. 12.00-15.00
Łukasz Kowalczuk (13-15 lat) – godz.14.00-18.00
Berenika Kołomycka (6-8 lat) – godz.15.00-18.00

About The Author