11 czerwca w warszawskiej Progresji odbędzie się koncert Rhye. Wydarzenie będzie częścią trasy koncertowej, promującej najnowszy album zatytułowany „BLOOD”.

Rhye to projekt, który powstał w 2012 roku. Na początku nie było wiadomo kim są ani skąd się wzięli. Swoją tożsamość postanowili ujawnić tak naprawdę rok później, kiedy wydali debiutancki album “Woman”. Wówczas zespół tworzyli: pochodzący z Danii – instrumentalista Robin Hannibal oraz kanadyjski wokalista – Milosh. Płyta została świetnie przyjęta przez wielu krytyków z całego świata – Rolling Stone, Pitchfork czy SPIN nazwali ją “najlepszym albumem roku”. Okazało się, że muzyka Rhye to pełna emocji, trochę leniwa elektronika połączona z R&B.

Na początku lutego 2018 roku Rhye – reprezentowane obecnie przez samego Milosha – wydało kolejny album zatytułowany “Blood”. Jak opowiada o nim autor:“jest to produkcja pozbawiona oszustw, zaprogramowanych dźwięków, a wszystko grane jest na żywo. Opowiada o ludzkich emocjach i wyróżnia się w czasach, gdy muzyka staje się bardziej syntetyczna. To brzmienia, które podtrzymują człowieka”.

Miejsce: Progresja / Warszawa
Data: 11. czerwca
Start: 21:00
Bilety: w sprzedaży od 7 marca o godzinie 10:00www.followthestep.com

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany