Home MiejscaKnajpy i kawiarnie TOP 5: NAJŁADNIEJSZE KAWIARNIE W WARSZAWIE. NOWE MIEJSCA, PIĘKNE WNĘTRZA I PYSZNA KAWA

TOP 5: NAJŁADNIEJSZE KAWIARNIE W WARSZAWIE. NOWE MIEJSCA, PIĘKNE WNĘTRZA I PYSZNA KAWA

by admin

1. YESTERSEN WARSAW– to miejsce jest tak piękne, że poświęciliśmy mu osobny tekst z mnóstwem zdjęć (znajdziecie go TUTAJ). W starej willi przy Lekarskiej znajdziecie showroom wyjątkowego sklepu z designem yestersen. Kiedy zejdziecie na poziom – 1 odkryjecie natomiast przepiękną kawiarnię w stylu Wesa Andersona. Cudowne meble, piękne pastelowe kolory i duży, spokojny ogród. Warto sprawdzić! Adres: ul. Lekarska 5 Godziny otwarcia: 11.00 – 19.00 (poniedziałek – sobota), 11.00 – 16.00 (niedziele handlowe)

yestersen warsaw – kawiarnia w stylu Wesa Andersona w Warszawie

2. EUROPA BAR KAWOWY – troszkę ukryte, maleńkie miejsce na Woli zamknęło się chwilę po otwarciu. Całe szczęście niedawno znowu otworzyło swoje podwoje. Fajne, postindustrialne wnętrze w berlińskim stylu, designerskie meble, super kawa i dobry klimacik do pracy. Miejsca nie jest dużo, ale chyba też dzięki temu klimat jest wyjątkowy. Jeśli nie będziecie mogli znaleźć miejsca, wskazówka – wypatrujcie szerokiej, żółtej ławki!  Adres: ul. Krochmalna 3 Godziny otwarcia: 10.00 – 19.00 (poniedziałek – niedziela)

Europa Bar Kawowy

3. KAWIARNIA FABRYCZNA – o tym miejscu na Solcu słyszałam wiele dobrego, ale długo nie mogłam tam trafić. Kiedy właśnie – w zasadzie przypadkiem – się udało, totalnie się zakochałam! Są tutaj dwie sale o przyjemnym wystroju, lekko wpadającym w róż (zawsze na plus :D). Bardzo dobra kawa i fajne śniadania. Jest też bardzo spokojnie, dzięki czemu to kolejne miejsce, w którym fajnie się pracuje.  Adres: ul. Fabryczna 28/30 Godziny otwarcia: 8.00 – 19.00 (poniedziałek – piątek), 9.00 – 19.00 (sobota – niedziela)

4. CAFE BAR HAVANA  – o tym otwarciu było głośno już od jakiegoś czasu. Cafe bar Havana to nowe, świetne miejsce na Żoliborzu. Napijecie się tu smacznej kawy i zjecie potrawy kuchni prowadzonej przez Marię Przybyszewską. Największym plusem tej lokalizacji jest chyba ogromny, super urządzony taras, który sprawia, że nawet gdy pracujemy, możemy poczuć się tam jak na fajnych wakacjach. Uwaga – wieczorem możecie skosztować też drineczków 😀 Adres: ul.Słowackiego 16/18 Godziny otwarcia: 9.00 – 1.00 (poniedziałek, niedziela), 9.00 – 3.00 (piątek– sobota)

Taras w Cafe Bar Havana na Żoliborzu

5. KAWIARNIA FORUM – to miejsce właśnie obchodziło swoje pierwsze urodziny. Forum znajduje się w lokalu w Śródmieściu i mimo niewielkich rozmiarów zyskało dużą popularność i uznanie wśród warszawskich kawoszy. Mnie, poza oczywiście kawką, urzekają (znowu :D) różowe i pastelowe akcenty i super neon.  Adres: ul. Elektoralna 11 Godziny otwarcia: 7.30 – 19.00 (poniedziałek – piątek), 9 – 19.00 (sobota), 10.00 – 18.00 (niedziela)

Kawiarnia Forum przy Krochmalnej. Fot. Facebook/ forumcoffee

You may also like