Home WydarzeniaKoncerty Pożegnaj lato w pięknym stylu! Parada łodzi i statków z iluminacją świetlną już w sobotę!

Pożegnaj lato w pięknym stylu! Parada łodzi i statków z iluminacją świetlną już w sobotę!

by Kasia
Jak najlepiej pożegnać lato? Oczywiście nad Wisłą! Już jutro, 3 października, na rzece odbędzie się Riverlights – parada łodzi i małych statków połączoną z iluminacją świetlną! Pamiętajcie, że pandemia TRWA! Jeśli wybieracie się na większe wydarzenia w przestrzeni publicznej – zachowajcie dystans i w miarę możliwości wkładajcie maseczki.

Riverlights – Festiwal końca lata na Wiśle

Punktem kulminacyjnym wydarzenia Riverlights  będzie wieczorna parada łodzi na Wiśle połączona z iluminacjami świetlnymi oraz muzyką. Przemieszczające się po rzece pulsujące światła stworzą niezwykły spektakl, który będzie można obserwować z bulwarów, przystani i nadwiślańskich klubokawiarni.

Riverlights Festiwal Końca Lata na Wiśle – parada statków i iluminacja świetlna już 3 października 2020

Wydarzenie odbędzie się tuż przed zachodem słońca. Parada jest otwarta dla publiczności – czyli można także aktywnie wziąć w niej udział. Liczba miejsc ograniczona – zabieramy 70 osób.

– W tym roku nie odbywa się Święto Wisły, wyszliśmy więc z inicjatywą organizacji bardziej kameralnego wydarzenia, które jednak pozwoli spotkać się w większym gronie na rzece i przyciągnąć nad nią mieszkańców. To wydarzenie powinno odbywać się po zmierzchu, niestety w Warszawie wciąż nie ma możliwości żeglugi nocnej, wierzymy jednak że nawet przed zachodem słońca uda nam się osiągnąć pożądany efekt – mówi Przemek Dziubłowski z Fundacji Do Dzieła!, armator iBarki.

Kolorowe barki rozświetlą rzekę w sobotę, 3 października

Jak Wam się podoba taki sposób na zakończenie lata? 🙂

Start parady nastąpi na wysokości Cypla Czerniakowskiego/Płyty Desantu/Plaży Saskiej o 17.20, a o 17.50 paradę będzie można obserwować z bulwaru im. Pattona.

Koniec parady planowany jest na godzinę 18.20. Wtedy to statki powrócą do Portu Czerniakowskiego. O oprawę muzyczną zadbają Sincz, Mesbrutah i Mia Twin.

Wydarzenia towarzyszące będą rozgrywały się w nadwiślańskich klubokawiarniach. Wydarzenia towarzyszące startują o godz. 19.

You may also like