Home WydarzeniaKulturalnie Chcesz mieć piękne rośliny, ale nie masz ręki do kwiatów? Wezwij Ogrodniczą Ekipę Pomocniczą, która ogarnie to za Ciebie!

Chcesz mieć piękne rośliny, ale nie masz ręki do kwiatów? Wezwij Ogrodniczą Ekipę Pomocniczą, która ogarnie to za Ciebie!

by Kasia

Kwarantanna sprawiła, że wielu z nas rozwinęło swoją pasję do roślin, ale dla niektórych dbanie o rośliny to czarna magia! Pożółkłe liście, uschnięte kwiaty i zapuszczone krzewy nie stanowią ozdoby żadnego ogrodu. Innym zaś zwyczajnie brakuje siły na niezbędne prace pielęgnacyjne, których wymaga najmniejsza nawet hodowla.

Konkurs Warszawa w kwiatach przy chodzi z pomocą, powołując Ogrodniczą Ekipę Pomocniczą, która w  weekend 6-7 czerwca wesprze najbardziej potrzebujących w opiece nad zielenią. NAJLEPIEJ!

Warszawa w kwiatach to konkurs, w którym kwiaty i rośliny są najważniejsze!

Ogrodnicza Ekipa Pomocnicza pomoże Ci ogarnąć rośliny!

Przycięcie roślin, przesadzenie kwiatów czy zasadzenie nowych okazów to tylko kilka czynności, w których może pomóc Ogrodnicza Ekipa Pomocnicza. Na wsparcie mogą liczyć ci, którzy marzą o pięknym ogrodzie, ale nie mają ręki do roślin lub z różnych powodów nie są w stanie wykonać prac pielęgnacyjnych samodzielnie. 

Doświadczona ogrodniczka Aneta Jastrzębska-Hek wraz ze swoim pomocnikiem odwiedzą dziesięć osób, którym pomogą w pracach ogrodowych oraz doradzą jak dalej dbać o pielęgnację roślin, a wszystko w ramach najbardziej zielonego wydarzenia – Warszawa w kwiatach!

To wspaniała okazja i szansa, która pozwoli Wam zamienić Wasze balkony i ogrody w magiczne, pełne uroku miejsca, w których każdy letni wieczór będzie jeszcze przyjemniejszy!  

Piękny balkon to marzenie wielu z nas! Na zdjęciu jeden z laureatów zeszłorocznej edycji konkursu Warszawa w Kwiatach

Jak można zgłosić swój ogród czy balkon do wizyty Ogrodniczej Ekipy Pomocniczej?
  • zrób zdjęcie rośliny/części ogrodu wymagającego pomocy
  • opisz jakiego rodzaju pomocy oczekujesz
  • uzasadnij, dlaczego to właśnie Tobie powinna pomóc Ogrodnicza Ekipa Pomocnicza
  • zgłoszenie wraz z danymi kontaktowymi wyślij pod adres: warszawawkwiatch@um.warszawa.pl z dopiskiem: Ogrodnicza Ekipa Pomocnicza

Ogrodnicza Ekipa Pomocnicza wybierze 10 najciekawszych zgłoszeń ogrodów znajdujących się na terenie Warszawy. Wizyty trwać będą maksymalnie 1 godzinę. 

Macie czas do 4 czerwca! Warto!

* OEP konsultuje oraz pomaga w pielęgnacji zastanych okazów zielonych – nie zapewnia dodatkowych materiałów, sadzonek czy innego zaopatrzenia.

You may also like