Home MiejscaA to ciekawe! Targ śniadaniowy zaskakuje! W tym roku CAŁKOWICIE rezygnuje z plastiku i… organizuje wyjazdy dla foodies!

Targ śniadaniowy zaskakuje! W tym roku CAŁKOWICIE rezygnuje z plastiku i… organizuje wyjazdy dla foodies!

by Kasia

Powoli wracamy do normalności, co widać po wydarzeniach, w których wreszcie możemy uczestniczyć nie tylko online, ale też “w realu”. Tym razem dobra wiadomość dla wszystkich smakoszy… Targ śniadaniowy powraca i wciąż się rozwija. Czym zaskoczy w najbliższym sezonie?

Śniadaniowy sezon startuje już 6 czerwca 2020

To już niemal kultowe śniadaniowe wydarzenie

Większości Warszawiaków nie trzeba tłumaczyć, czym jest Targ Śniadaniowy. Przez ostatnich 8 lat wielu z nas miało okazję zjeść pyszne śniadanie na świeżym powietrzu w towarzystwie przyjaciół lub rodziny. Wyselekcjonowane produkty i świeżo przygotowane dania polskie i potrawy kuchni świata serwowane przez najlepszych dostawców to nieodłączny element warszawskich wiosennych i letnich weekendów.

Wydarzenie to też inspirujące miejsce zabawy dla dzieciaków, warsztaty i zajęcia jogi, muzyka, bezpłatna wypożyczalnia koców i leżaków, weekendy tematyczne, miski i woda dla psów, coraz nowocześniejsza infrastruktura i coraz bogatsza oferta produktowa. A wszystko to, by nakarmić miasto nie tylko pysznym jedzeniem, ale też przyjazną atmosferą.

Targ Śniadaniowy od tego roku całkowicie BEZ PLASTIKU

Targ Śniadaniowy w sezonie 2020 całkowicie rezygnuje z plastiku!

Targ Śniadaniowy od lat sukcesywnie ogranicza użycie plastiku, by w tym roku definitywnie z niego zrezygnować. Śniadania nie zjesz już na plastikowym talerzyku i przy użyciu plastikowych sztućców, a kupione na targu produkty zabierzesz do domu w papierowej torbie.

Znajdziesz też więcej wyrobów ekologicznych i certyfikowanych produktów pochodzących od drobnych dostawców, rolników i nowo powstałych manufaktur działających w duchu ekologii.

Food Sharing i Zero Waste na TŚ w 2020

TŚ to również zasada Zero Waste. Jedzenie jest tu tak pyszne, że trudno nie zjeść wszystkiego, co kupisz. Jeśli jednak tak się zdarzy, organizacja Foodsharing Warszawa zadba o to, by jedzenie się nie zmarnowało i trafiło do tych, którzy zechcą z niego skorzystać.

Targ Śniadaniowy to w tym sezonie również WYJAZDY DLA FOODIES

Dla wszystkich miłośników dobrego jedzenia, którym co weekendowe doznania kulinarne nie wystarczają, organizatorzy uruchomią wyjazdy połączone z degustacją ukierunkowane na poznawanie wyjątkowych smaków.

Goście targu będą mogli skorzystać z niedostępnych w programie biur podróży wyjazdów grupowych, by jeść i pić smacznie w wyjątkowych miejscach.

W tym roku nie zabraknie też Warszawskiego Festiwalu Wina, który zadebiutował w zeszłym roku. 

Targ Śniadaniowy działa także w niedziele niehandlowe!

Na stałe w program najważniejszych miejskich wydarzeń wpisze się też Warszawski Festiwal Lodów. Kraftowe, wyjątkowe smaki, rodzinna atmosfera, rzeźby w lodzie i Bitwa na Śnieżki w środku lata. Krótko mówiąc – idealny scenariusz od Targu Śniadaniowego na czas spędzony z dzieciakami.

Targ Śniadaniowy startuje już 6 czerwca!
Mokotów: Skwer AK GRANAT
Żoliborz: Skwer Śmiała/al Wojska Polskiego


 

You may also like