Kontakt improwizacja, taniec, zabawa, performance, zmiana świadomości o możliwościach  i potencjale własnego ciała oraz warsztaty pod okiem autorytetów techniki kontakt improwizacji z Polski, Mołdawii, Słowenii i Finlandii.  9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Kontakt Improwizacji – Warsaw FLOW/re:action już w lipcu.

Czym jest kontakt improwizacja?
Kontakt improwizacja to jedna z najbardziej charakterystycznych odmian tańca współczesnego. To forma improwizacji ruchowej, w kontakcie z podłogą, z drugą osobą, z grupą osób, w której ciało i ruch stają się narzędziem i sposobem komunikacji. 

– Warto zajrzeć w głąb siebie i uwolnić swój potencjał ruchowy, bez względu na to w jakim jest się wieku czy jaki zawód się wykonuje. Ruch powinien towarzyszyć człowiekowi każdego dnia, a taniec jest piękniejszą formą ruchu. Od 9 lat organizuję Festiwal, ponieważ pragnę chociaż przez tydzień pobudzać ludzi do ruchu, radości i spontaniczności – do życia! – mówi Paulina Święcańska, organizatorka Warsaw FLOW.

Festiwal odbędzie się pod znakiem zabawy z tańcem i poznawania nieodkrytych dotąd możliwości własnego ciała. Festiwal został podzielony na trzy części – dla tancerzy profesjonalistów oraz osób, które chcą spróbować sił w tej technice tańca, a także dla publiczności – pokaz performance oraz działania site-specific. Obie grupy taneczne podczas trwania festiwalu będą spotykać się na codziennych jamach CI. Będziecie mohli wziąć udział w całej mnóstwie ciekawych warsztatów. Poprowadzą je m.in. Sergeye Golovnea i Jurij Konjar.

Miejsce: U-jazdowski
Data: 1. – 8. lipca

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany