Ponad 100 tysięcy wierszy w ponad 200 miejscach w kwietniu będzie można dostać gratis w Warszawie. Kilka dni temu wystartowała akcja „Wiersze w mieście” – prawdopodobnie największą akcją promującą poezję w Europie.

#wierszewmieście#dzieńdobry#

Post udostępniony przez Weronika Wawrzkowicz (@weronika.wawrzkowicz)


„Wiersze w mieście”

Wchodzisz do sklepu spożywczego po czekoladę – wychodzisz z wierszem gratis. Idziesz do fryzjera – i do strzyżenia dostaniesz wiersz. Masz ochotę na ulubione latte na sojowym mleku? Tym razem otrzymasz wiersz! W klubach, na przystankach autobusowych wiersza wprawdzie nie dostaniesz, ale będziesz mógł go przeczytać! W kwietniu w Warszawie na każdym kroku poezję dostaniesz gratis. Nowa, nietypowa odsłona akcji „Wiersze w mieście” będzie promować dostęp do poezji, jakiego do tej pory nie było, zostanie bowiem rozdanych aż 100 tysięcy wierszy. Organizatorzy chcą pokazać poezję tym, którzy na co dzień jej nie czytają. 

Autorami wierszy jest 18 europejskich poetów, a ich motywem przewodnim jest :  WOLNOŚĆ.  Reprezentują różnorodność tradycji, kultur oraz poglądów twórców z różnych zakątków naszego kontynentu. Tegoroczna edycja „Wierszy w mieście” jest drugą z kolei i wyewoluowała z organizowanej przez sześć lat kampanii „Wiersze w metrze”.

Widzieliście już warszawską poezję?

 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany