Home WydarzeniaKulturalnie GOTOWANIE WIGILIJNEJ ZUPY RYBNEJ W HALI GWARDII

GOTOWANIE WIGILIJNEJ ZUPY RYBNEJ W HALI GWARDII

by admin

Hala Gwardii zaprasza na wyjątkowe wspólne gotowanie wigilijnej zupy rybnej. Cała akcja ma na celu wsparcie fundacji „Wolne miejsce”, organizatora Wigilii dla Samotnych.

Wigilia dla Samotnych – na czym polega akcja?

Wigilia dla Samotnych to spotkania w kilkunastu miejscach w Polsce, ale też w Kanadzie, Irlandii, Brazylii i na Białorusi. Inicjatorem wydarzenia jest Adrian Rykowski, właściciel i twórca strony kulinarnatv, pomysłodawca warsztatów kulinarnych organizowanych na całym świecie. Ma na koncie także wielkie imprezy, m.in. Wielkanoc na Kijowskim Majdanie po przewrocie w 2014 r. na ponad 6000 osób, Wigilia w Calgary i Toronto dla Polonii kanadyjskiej oraz Charytatywna Wielkanoc pod Pałacem Kultury i Nauki na 2000 osób.

Gotowanie wigilijnej zupy rybnej w Hali Gwardii 

W najbliższą środę, 20 grudnia, w Hali Gwardii, wspólnie z wystawcami Targu Rybnego , takimi jak Smaki Morza, Przystanek Wędzarnia, Foodsolution i La Dispensa przygotuje Wigilijną Zupę Rybną. Wigilijna Zupa Rybna będzie gotowana od godz. 14.00. O godz. 17.00 będzie wydawana gościom przy wsparciu wolontariuszy fundacji „Wolne Miejsce”. Opłata za zupę będzie symboliczna, według uznania gości, a cały dochód zostanie przeznaczony na działanie Fundacji. Wspieramy całym sercem!

W trakcie wydarzenia Adrian Rykowski będzie nie tylko tłumaczyć krok po kroku jak zrobić pyszną zupę rybną, ale też opowie o tradycjach wigilijnych. Będzie też zachęcał gości Hali do wsparcia inicjatywy, przedstawiając Fundację i jej dotychczasowe projekty. Miejsce: Hala Gwardii Data: 20. grudnia Start: 14.00 Wstęp Wolny!

Zdjęcie wyróżniające: web.facebook.com/halagwardii

You may also like