Home WydarzeniaKoncerty BINAURALNE KONCERTY W STUDIUM TEATRALNYM

BINAURALNE KONCERTY W STUDIUM TEATRALNYM

by admin

BINAURALNE KONCERTY W STUDIUM TEATRALNYM: Już dziś rusza niezwykły mini cykl nietypowych binauralnych koncertów. Wydarzenia odbędą się w ramach Sztuki Polskiej 3, która kontynuuje próbę zbliżenia kompozytorów oraz ich prac odbiorcom poprzez pielęgnowanie artystycznej przestrzeni dla interesujących i ekscytujących doświadczeń dźwiękowych, w które angażuje publiczność.

BINAURALNE KONCERTY W STUDIUM TEATRALNYM: Pomysłodawcą i kuratorem projektu Sztuka Polska jest SEAN PALMER, który zaprosił trójkę eksperymentalnych kompozytorów polskiej muzycznej sceny offowej: Olgę Szymulę, Antoniego Beksiaka, Olę Bilińską do zmierzenia się z “binauralnością”. Artyści skomponują utwory w oparciu o swoje odczucia związane z tym doświadczeniem oraz możliwości jakie daje ta technologia, a następnie zagrają powstałe utwory na żywo w Studium Teatralnym. Nagrania binauralne to najbardziej naturalny sposób słuchania nagranego dźwięku na słuchawkach jaki kiedykolwiek stworzono. Coś, czego trzeba doświadczyć, żeby uwierzyć. Założeniem jest próba odtworzenia naturalnego odbioru przestrzeni dźwiękowej w sposób w jaki to robi nasz aparat słuchowy, czyli uszy. Twórcy podejmą próbę prezentacji własnej przestrzeni muzycznej, w której się znajdują, zapraszając publiczność do przeżycia wraz z nimi intymnych i niezapomnianych doświadczeń koncertowych odsłuchiwanych na bezprzewodowych słuchawkach. Poznajcie program wydarzeń! PROGRAM

Kalendarz koncertów binauralnych w ramach cyklu SZTUKA POLSKA 3 w Studium Teatralnym S/T: 20. października / godz. 19:30 – WGLEBOZSTĄPIENIE kompozycja i wykonanie: BASKAK (Antoni Beksiak)

Krytyk muzyczny, redaktor, kurator sztuki, kompozytor, wokalista, computer freak. Inicjator i animator zjawisk z dziedziny muzyki polskiej wsi, kompozycji współczesnej i avant-popu, sztuki dźwięku w przestrzeni miejskiej, improwizacji, ostatnio twórca teatralny. Od dwudziestu lat zajmuje się rozszerzonymi technikami wokalnymi, postulując nowy model uniwersalnego wokalisty, ostatnio coraz aktywniej jako wykonawca. Od 2006 do 2011 prowadził cykl festiwalowy „Gębofon”, który przedstawiał najrozmaitsze zjawiska niekonwencjonalnej wokalistyki: od bitboksu przez poezję dźwiękową po sztukę krzyku, torując między innymi drogę do wprowadzenia bitboksu do kompozycji współczesnej na Warszawskiej Jesieni. Prowadzi efemeryczny zespół wokalny „Gęba”, współpracował z Yuvalem Avitalem nad warszawskim wykonaniem Reki.

17. listopada / godz. 19:30 kompozycja i wykonanie: OLA BILIŃSKA

Ola Bilińska to wokalistka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów i muzyki oraz tłumaczka poezji polskiej na język angielski. Współpracowała lub współpracuje z takimi postaciami muzycznej sceny jak Maciej Cieślak, Raphael Rogiński, Macio Moretti, Andrzej Smolik, Pablopavo, Konrad Kucz czy Paweł Szamburski.

8. grudnia / godz. 19:30 kompozycja i wykonanie: OLGA SZYMULA

Olga Szymula to artystka dźwiękowa, kompozytorka, performerka. Obecnie mieszka i tworzy swoje elektroakustyczne światy w Danii. W muzyce jej uwaga skupia się głównie na eksploracji dźwięku w całym jego spektrum: dynamice, intensywności i rożnych jakościach. Bawi się muzycznymi konwencjami, często łącząc chwytliwe melodie i piosenki z abstrakcyjnymi pejzażami dźwiękowymi i hałasem. Jej prace przybierają formy koncertowe, wydawnicze jak również muzyki filmowej, performansu, instalacji audiowizualnych.

 

You may also like