Home WydarzeniaKulturalnie KONKURS FOTOGRAFICZNY EMPIKU

KONKURS FOTOGRAFICZNY EMPIKU

by admin

Konkurs Fotograficzny Empiku

Ruszyła kolejna edycja jednego z najważniejszych konkursów fotograficznych w Polsce. O atrakcyjne nagrody w pięciu różnych kategoriach mogą się ubiegać fotografowie-amatorzy. Prace można zgłaszać do 18 września. To już dziewiąta odsłona konkursu Empikfoto, w ubiegłorocznej edycji wzięło udział niemal 15 000 uczestników, a do jury dotarło ponad 50 000 zdjęć.

Konkurs Fotograficzny Empikfoto to propozycja dla amatorów i pasjonatów fotografii, którzy chcą pochwalić się swoimi najlepszymi zdjęciami i zrobić pierwszy krok w fotograficznej karierze. Na uczestników jak zawsze czekają atrakcyjne nagrody, które pomagają rozwijać warsztat i inspirują do wykonywania jeszcze lepszych zdjęć. Są to profesjonalne aparaty Nikon D5600 i kursy fotograficzne w Akademii Nikona. Wśród nagród są również noclegi w AccorHotels w najbardziej malowniczych i fotogenicznych zakątkach Polski. Każdy, kto zgłosi swój udział w konkursie otrzyma także pakiet darmowych odbitek do wykorzystania w nowej aplikacji Empikfoto – pozwala ona na zamawianie zdjęć bezpośrednio z telefonu i mediów społecznościowych. Konkurs od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników uwieczniania w kadrze ważnych momentów i chwytania niezwykłych chwil.

Do 18 września można przesyłać zgłoszenia w pięciu kategoriach: portret, podróże, natura, rodzina i moda. Laury przyzna jury w składzie:

Paweł Duma – wykładowca Akademii Nikona, współautor książek „Kadruj z Głową” i „Radość Fotografowania”, od kilkunastu lat wykłada fotografię, od kilkudziesięciu jest czynnym zawodowo fotografem. Krzysztof Adamek – fotograf mody i streetstyle. Przed jego obiektywem stały m.in. Anja Rubik dla Vogue Paris czy Zuzanna Bijoch. Ponadto, jego prace są publikowane w Viva Moda, Kmag, Grazia Germany czy Cosmopolitan. Współpracuje ze znanymi blogerkami modowymi, np. Maffashion i Deynn. Ania i Jakub Górniccy – blogerzy, reporterzy. Przez 6 lat tworzyli bloga Podróżniccy.com, gdzie zajmowali się podróżami tematycznymi. Od stycznia tego roku rozwijają nowe medium reporterskie – Outriders. Organizują Festiwal Wachlarz, który łączy podróże i reportaż. Agata Nowak – absolwentka Akademii Fotografii, od 2009 roku związana z Empikiem, od kilku lat zajmuje się organizacją Konkursu Fotograficznego Empikfoto.

Ogłoszenie wyników Konkursu odbędzie się na początku października. Jury wręczy nagrody autorom trzech najlepszych fotografii w każdej kategorii. Dodatkowo, w dziewiątej edycji #KonkursEmpikfoto przyznane zostaną także nagrody publiczności dla autorów zdjęć, które zbiorą najwięcej głosów gości odwiedzających stronę konkursową. Na laureatów wybranych przez internautów czekają bony do Empikfoto.

Aby wziąć udział w tegorocznej edycji Konkursu Fotograficznego Empikfoto należy przesłać zgłoszenie poprzez stronę konkursową dostępną pod adresem: konkurs.empikfoto.pl, gdzie znajdują się także wszystkie szczegóły Konkursu oraz jego regulamin.

You may also like