Home WydarzeniaKulturalnie Jakie kryminały czyta Camilla Läckberg i jak tłumaczy się Stevena Kinga? Znajdź odpowiedzi podczas BookTarg!

Jakie kryminały czyta Camilla Läckberg i jak tłumaczy się Stevena Kinga? Znajdź odpowiedzi podczas BookTarg!

by Kasia
Kochasz książki i nie wyobrażasz sobie życia bez czytania? BookTarg to wydarzenie dla Ciebie. Rozmowa z Harlanem Cobenem i Camillą Läckberg na temat kryminałów oraz wywiad z mistrzami fantastyki – Cixin Liu i Radkiem Rakiem – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na Ciebie w ramach wydarzenia (on-line). Dowiedz się więcej!

BookTarg wydarzenia on-line dla miłośników książek już w listopadzie

BookTarg – jesień 2020. Jakie atrakcje kryje program?

Po dużym sukcesie, jaki odniosły targi książki online w maju, organizatorzy powracają z drugą odsłoną wydarzenia.  BookTarg to nie tylko ważne wydarzenie kulturalne, ale również kopalnia inspiracji do wykorzystania podczas poszukiwań gwiazdkowych prezentów.

Liczne spotkania i dyskusje będą odbywały się od 12 do 18 listopada w dziewięciu blokach tematycznych:

  • epickim (literatura piękna, współczesna, pamiętniki, opowiadania)
  • kryminalnym (thrillery, kryminały, sensacje)
  • romantycznym (literatura obyczajowa, erotyczna, romanse)
  • publicystycznym (literatura faktu, reportaże, książki kulinarne)
  • fantastycznym (SF, fantastyka, horrory)
  • dziecięcym i młodzieżowym
  • filmowym (ekranizacje książka i film)
  • branżowym
  • translatorskim.

W programie BookTargu nie zabraknie znanych nazwisk autorów zarówno polskich, jak i zagranicznych oraz inspirujących tematów do dyskusji. W spotkaniach będą mogli wziąć udział wirtualnie wszyscy zainteresowani literaturą internauci. A jak owe spotkania będą wyglądały?

Otóż… w bloku kryminalnym Harlan Coben opowie o swojej najnowszej powieści “Chłopiec z lasu”. Dowiemy się również, jakie kryminały czytają i czym w pisaniu swoich książek inspirują się Camilla Läckberg, Joanna Jodełka, Joanna Opiat-Bojarska i Małgorzata Rogala. 

W spotkaniach autorskich na BookTargu udział wezmą nie tylko polscy, ale i zagraniczni autorzy!

W bloku epickim gośćmi internautów będą Jakub Małecki oraz Guillaume Musso. Podczas części fantastycznej pojawią się Radek Rak czy Rebecca F. Kuang, a w bloku publicystycznym zdobędziemy Everest z Magdaleną Lassotą oraz Miłką Raulin, a także posłuchamy Michała Nogasia, który opowie o swojej najnowszej książce.

BookTarg – jesień 2020. Książka a scenariusz oraz… literatura erotyczna

O pisarzach w procesie tworzenia scenariuszy filmowych porozmawiają Wojciech Chmielarz, Vincent V. Severski oraz Igor Brejdygant (BookTarg filmowy). Nie zabraknie również spotkań dotyczących literatury romantycznej i erotycznej.

W imprezie wezmą też udział znani tłumacze, którzy zdradzą, jakim wyzwaniem jest przekład książek Stephena Kinga. Najmłodszych do czytania przekonywać będą nauczyciel roku Przemysław Staroń oraz pisarz Wojciech Mikołuszko. 

Kto kocha książki i literaturę – musi wziąć udział w BookTargu! Szczegółowy plan wydarzeń znajdziecie TUTAJ!

 

You may also like