Home MiejscaBary i puby Pizza z CBD, wódka z białej czekolady i masa wydarzeń na żywo. Local na Mokotowie to kopalnia niespodzianek!

Pizza z CBD, wódka z białej czekolady i masa wydarzeń na żywo. Local na Mokotowie to kopalnia niespodzianek!

by Kasia
Jeśli szukasz miejsca o klimacie innym niż wszystkie, w którym możesz się zrelaksować, zamówić dobre koktajle i domowe nalewki, a także wziąć udział w ciekawych wydarzeniach – LOCAL na Mokotowie to miejsce dla Ciebie. Sprawdź, dlaczego warto tu zajrzeć!

Mokotowskie miejsce spotkań – na koktajl i pizzę z… CBD!

Local na Mokotowie istnieje na warszawskiej gastro mapie już ponad ośmiu lat, co już samo w sobie świadczy o tym, że przez gości jest bardzo lubiane. Choć przy samym wejściu wita nas lekko creepy manekin, po kilku krokach okazuje się, że wcale nie ma się czego obawiać! 

Przyznajcie, że klimacik jest niezły!

Po wejściu można zająć miejsce w jednej z trzech sal na piętrze. Pierwszą, najbardziej przykuwającą na pierwszy rzut oka wzrok jest oczywiście sala barowa. Kolejna ma bardziej kameralny klimacik – wypełniona jest książkami, a sufitowe lampki migoczą na niej jak gwiazdki (moja ulubiona ;P). Ostatnia z sal jest bardzo jasna – na co dzień można to usiąść na kawę lub koktajl, a wieczorami zamienia się w bardzo rozrywkowe miejsce… Ale o tym za chwilę!

Ta sala pełna książek ma niesamowity vibe!

W związku z pandemią Local zdecydował się też rozszerzyć nieco menu i teraz – podczas lunchu i wieczorami – możemy tam zjeść pizzę. Oferta jedzeniowa nie jest tutaj na pierwszym miejscu, dlatego nie spodziewajcie się wymyślnych składników i wyrafinowanych kombinacji – czasem proste i sprawdzone połączenia sprawdzają się najlepiej.

Ta pizza to idealna przekąska do podzielenia się ze znajomymi, podczas koktajlowego wieczoru. Jest tu jednak pewna ciekawostka…

Na Wasze życzenie ciasto do picki może być wykonane na cieście z CBD! To chyba jedyna taka opcja w Warszawie

Local na Mokotowie – tutaj nie będziesz się nudzić

W Localu organizowane jest też całe mnóstwo, bardzo zróżnicowanych, wydarzeń. Możecie obejrzeć tu fajny stand-up scenicznych wyjadaczy (goszczą tu już tacy komicy, jak m.in. Antoni Syrek-Dąbrowski, Michał Kutek czy Karol Modzelewski) albo sami spróbować swoich sił w tej – wbrew pozorom – bardzo trudnej sztuce. 

Local na Mokotowie organizuje koncerty i stand-upy

Fajna wiadomość jest taka, że poza wydarzeniami po polsku, organizowane są tu też występy w języku angielskim i rosyjskim, dzięki czemu Local staje się miejscem otwartym dla jeszcze większej grupy odbiorców.

Skoro jest tu scena, nie sposób nie domyślić się, że odbywają się tu również koncerty! Pojawiają się tu artyści związani z rapem i hip-hopem tacy, jak np. Pokahontaz, DonGURALesko, Vixen czy KęKę.

Stand-up i koncerty są super, ale to nie jedyne, co możecie tu zobaczyć. Przestrzenie Localu udostępniane są na zajawkowe działania lokalne – możecie wpaść tu choćby na freestyle czy sesje skreczowania dla osób w każdym wieku. 

Muzyka to istotny element knajpy na Mokotowie

W wydarzeniach możecie uczestniczyć, ale możecie je również… zrealizować! W przestrzeniach Localu odbywały się już spotkania autorskie, Dzień Republiki Konga, realizowany wraz ze społecznością afrykańską, czy prywatne wydarzenia jak wieczory kawalerskie czy osiemnastki (na które można wynająć dodatkową, niezależną salę). Tutaj zadziać może się wszystko – SKY IS THE LIMIT.

Local na Mokotowie świetny dla studentów i gości z zagranicy

Local na Mokotowie od centrum dzieli zaledwie kilka minut jazdy samochodem, a jednak trafiamy tu do trochę innego, ukrytego świata.

Kolorowe koktajle i wódki własnej produkcji o zaskakujących smakach ( kiwi, mango czy nawet… biała czekolada!) pozwolą miło spędzić czas w gronie znajomych. Niewątpliwym plusem są wydarzenia w obcych językach i wieczory z muzyką na żywo, dzięki którym każdy może czuć się tu dobrze i swobodnie.

Przy tym barze zamówisz świetne koktajle!

Myślę, że to idealne miejsce dla studentów i osób, które zamiast wyphype’owanych i zatłoczonych barów w Śródmieściu, wolą miejsca bardziej kameralne i klimatyczne. Co Wy na to?

Local na Mokotowie
ul. Sandomierska 13 (wejście od ulicy Rejtana)
Godziny otwarcia:
Poniedziałek: ZAMKNIĘTE
Wtorek, Czwartek: 14.00 – 22.00
Środa: 13.00 – 22.00
Piątek, Sobota: 14.00 – 1.00
Niedziela: 16.00 – 23.00

Artykuł powstał we współpracy z Localem na Mokotowie

You may also like