Home WydarzeniaKulturalnie SLOW FASHION. WYJĄTKOWE TARGI ŚWIADOMEJ MODY JUŻ W NAJBLIŻSZY WEEKEND

SLOW FASHION. WYJĄTKOWE TARGI ŚWIADOMEJ MODY JUŻ W NAJBLIŻSZY WEEKEND

by admin

Wielkimi krokami zbliża się 14. edycja najwolniejszych targów niezależnej polskiej mody SLOW FASHION #KupujLepszeUbrania. Podczas wydarzenia kupicie premierowe kolekcje rodzimych twórców na nadchodzącą jesień i zimę. Poza ciuchami znajdziecie tu też oczywiście super dodatki i biżuterię!

Slow Fashion w Warszawie już w weekend 5 – 6 października

Slow Fashion #14 Święto niezależnej polskiej mody i designu skupi ponad 230 twórców z całej Polski, tworzących w zgodzie z nurtem “slow”. Na odwiedzających targi Slow Fashion będą czekać starannie wyselekcjonowane marki, a zgodne z zasadą #KupujLepszeUbrania klienci będą mogli nabyć autorską odzież, oryginalną biżuterię i nietypowe akcesoria.

Targom towarzyszyć będą prelekcje dotyczące m.in. lepszej mody odpowiedzialnych wyborów i świadomej konsumpcji oraz warsztaty w rytmie #slow.

Slow Fashion – świadoma moda od kilkuset polskich projektantów

Osoby, które będą chciały dać upust swojej kreatywności, powinny wpaść do Warsztatowni. W tej części targów wystawione będą maszyny do szycia Juki, na których chętni będą mogli uszyć opaski do włosów w stylu „pin up”, wykorzystując do tego materiały z odzysku.

Razem z Bazgrołakami goście targów podarują „drugie życie” bluzom, jeansom, koszulkom, które straciły swój urok i blask. Dodatkowo własnoręcznie będzie można zaprojektować nadruk na torbach szoperkach, woreczkach less-waste i t-shirtach.

Florystyki z Amarantu poprowadzą zajęcia z wicia jesiennych wianków. Odbędą się również kreatywne warsztaty plastyczne dla najmłodszych z Wydawnictwem TASHKA. Uczestnicy pod okiem animatorów przygotują kukiełki Misia Miszy, a następnie zaaranżują scenki superbohaterskiego działania na rzecz naszej planety. Dzieci dowiedzą się jak segregować odpady i troszczyć się o środowisko. 

Slow Fashion – na targach znajdziesz również dodatki i akcesoria

Podczas targów Fundacja Program Pomocy Pierwsza Praca tym razem będzie zbierała męską odzież biznesową, która zasili Bank Ubrań i pomoże jej zorganizować pilotażowy warsztat “W dobrym stylu do pierwszej pracy” również dla mężczyzn, podopiecznych Fundacji.

Zgromadzone dzięki zbiórce ubrania będą wykorzystywane do przeprowadzenia warsztatu oraz będą wypożyczane młodym mężczyznom objętym Ogólnopolskim Programem Pomocy Pierwsza Praca.

Nie samą modą człowiek żyje Aby dokładnie przejrzeć wszystkie ubrania potrzebujesz sporo czasu. Na szczęście nie ma co się martwić o głód, bo na miejscu urzędować będą również foodtrucki! Cały dzień modowego szaleństwa i pysznego jedzeni a- my jesteśmy na tak!

Miejsce: Centrum Praskie Koneser:  Daty: 5 – 6 października Godziny działania: 11.00 – 19.00 Wstęp: 10 zł/ 2 dni

 

You may also like