Home WydarzeniaKulturalnie MASZ PIĘKNY BALKON, KTÓRYM CHCESZ SIĘ POCHWALIĆ? KONIECZNIE ZGŁOŚ SIĘ DO TEGO KONKURSU!

MASZ PIĘKNY BALKON, KTÓRYM CHCESZ SIĘ POCHWALIĆ? KONIECZNIE ZGŁOŚ SIĘ DO TEGO KONKURSU!

by admin

Kochani! Już tylko 7 lipca możecie zgłaszać swoje ukwiecone ogródki i balkony do 36. edycji konkursu “Warszawa w kwiatach i zieleni”. Do tego czasu odbędą się dwa Punkty Porad Ogrodniczych, jeden dyżur Warszawskiego Eksperta Ogrodniczego, a różowy rower pełen kwiatów i nasion odwiedzi jeszcze niemal 30 miejsc!

Zgłoszenia do konkursu Warszawa w Kwiatach możecie wysyłać do 7 lipca

Warszawa w kwiatach i zieleni Nie trzeba być zawodowym ogrodnikiem ani posiadaczem wielkiego ogrodu z najbardziej niespotykanymi gatunkami roślin – do wzięcia udziału w konkursie “Warszawa w kwiatach i zieleni” wystarczy miłość do kwiatów i nawet najmniejszy parapet. Zgłoszenie może wysłać każdy mieszkaniec Warszawy, firma i instytucja działająca na terenie miasta, a także grupy podejmujące zielone inicjatywy.

W tym roku każdy uczestnik konkursu ma szansę na dodatkową nagrodę – jeden ze stu bonów o wartości 100 zł do wydania w sklepie ogrodniczym. Aby o nie powalczyć należy odpowiedzieć na pytanie o wymarzoną roślinę w swojej hodowli.

Nie tylko konkurs, “Warszawa w kwiatach” to o wiele więcej! Bijące rekordy popularności Rowerowe Rozdanie Roślin pojawi się jeszcze w tym miesiącu m.in. podczas Targu Śniadaniowego na Mokotowie, przy Multimedialnym Parku Fontann oraz na koncercie chopinowskim w Łazienkach Królewskich. Dzięki temu kolejne rośliny i  nasiona znajdą nowych właścicieli. Tylko po to, żeby jeszcze bardziej zazielenić najbliższe otoczenie.

Rowerowe rozdanie roślin w ramach konkursu Warszawa w Kwiatach

W ostatnią sobotę czerwca (29 czerwca) w jednym z centrów ogrodniczych pojawi się po raz ostatni specjalny doradca “Warszawy w kwiatach i zieleni” – Warszawski Ekspert Ogrodniczy, a podczas warsztatów w Punktach Porad Ogrodniczych mieszkańcy miasta dowiedzą się wszystkiego o uprawie róż i o ogrodach społecznościowych.

Warszawa w Kwiatach to konkurs z tradycjami

Konkurs ma już dłuuugą tradycję! Zero waste, ogrodnictwo czy ekologia to najgorętsze trendy sezonu. „Warszawa w kwiatach i zieleni” jest wydarzeniem z największą tradycją w tych tematach. Jego historia sięga czasów przedwojennych, kiedy konkurs zapoczątkował prezydent Stefan Starzyński, a póżniej lat 70., kiedy wydarzenie zostało wskrzeszone. 

Przez lata „Warszawa w kwiatach i zieleni” ewoluowała, żeby stać się największym i najładniejszym festiwalem w Polsce. Jedno się nie zmieniło – cały czas kluczowy jest konkurs, do którego każdy może zgłosić swój ogród, ogródek, balkon, a nawet ukwiecone okno.

Zgłoszenia można przesyłać do: 7 lipca 2019 roku Formularz zgłoszeniowy znajdziecie TUTAJ

You may also like