Kochani! Już tylko 7 lipca możecie zgłaszać swoje ukwiecone ogródki i balkony do 36. edycji konkursu “Warszawa w kwiatach i zieleni”. Do tego czasu odbędą się dwa Punkty Porad Ogrodniczych, jeden dyżur Warszawskiego Eksperta Ogrodniczego, a różowy rower pełen kwiatów i nasion odwiedzi jeszcze niemal 30 miejsc!

Zgłoszenia do konkursu Warszawa w Kwiatach możecie wysyłać do 7 lipca

Warszawa w kwiatach i zieleni
Nie trzeba być zawodowym ogrodnikiem ani posiadaczem wielkiego ogrodu z najbardziej niespotykanymi gatunkami roślin – do wzięcia udziału w konkursie “Warszawa w kwiatach i zieleni” wystarczy miłość do kwiatów i nawet najmniejszy parapet. Zgłoszenie może wysłać każdy mieszkaniec Warszawy, firma i instytucja działająca na terenie miasta, a także grupy podejmujące zielone inicjatywy.

W tym roku każdy uczestnik konkursu ma szansę na dodatkową nagrodę – jeden ze stu bonów o wartości 100 zł do wydania w sklepie ogrodniczym. Aby o nie powalczyć należy odpowiedzieć na pytanie o wymarzoną roślinę w swojej hodowli.

Nie tylko konkurs, “Warszawa w kwiatach” to o wiele więcej!
Bijące rekordy popularności Rowerowe Rozdanie Roślin pojawi się jeszcze w tym miesiącu m.in. podczas Targu Śniadaniowego na Mokotowie, przy Multimedialnym Parku Fontann oraz na koncercie chopinowskim w Łazienkach Królewskich. Dzięki temu kolejne rośliny i  nasiona znajdą nowych właścicieli. Tylko po to, żeby jeszcze bardziej zazielenić najbliższe otoczenie.

Rowerowe rozdanie roślin w ramach konkursu Warszawa w Kwiatach

W ostatnią sobotę czerwca (29 czerwca) w jednym z centrów ogrodniczych pojawi się po raz ostatni specjalny doradca “Warszawy w kwiatach i zieleni” – Warszawski Ekspert Ogrodniczy, a podczas warsztatów w Punktach Porad Ogrodniczych mieszkańcy miasta dowiedzą się wszystkiego o uprawie róż i o ogrodach społecznościowych.

Warszawa w Kwiatach to konkurs z tradycjami

Konkurs ma już dłuuugą tradycję!
Zero waste, ogrodnictwo czy ekologia to najgorętsze trendy sezonu. „Warszawa w kwiatach i zieleni” jest wydarzeniem z największą tradycją w tych tematach. Jego historia sięga czasów przedwojennych, kiedy konkurs zapoczątkował prezydent Stefan Starzyński, a póżniej lat 70., kiedy wydarzenie zostało wskrzeszone. 

Przez lata „Warszawa w kwiatach i zieleni” ewoluowała, żeby stać się największym i najładniejszym festiwalem w Polsce. Jedno się nie zmieniło – cały czas kluczowy jest konkurs, do którego każdy może zgłosić swój ogród, ogródek, balkon, a nawet ukwiecone okno.

Zgłoszenia można przesyłać do: 7 lipca 2019 roku
Formularz zgłoszeniowy znajdziecie TUTAJ

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany