“KREW. ŁĄCZY I DZIELI” – NOWA WYSTAWA W POLIN: Już dziś w Muzeum POLIN otwiera się  czasowa wystawa – “Krew. Łączy i dzieli”. Ekspozycja opowiada o krwi w kulturze żydowskiej w wymiarze religijnym, historycznym i społecznym, odnosząc się do tradycji i współczesności. Mieliśmy okazję zwiedzić wystawę już wczoraj i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Dużo wiedzy, dużo historii i dużo emocji, które z kulturą żydowską są w zasadzie nierozerwalne. 

“KREW. ŁĄCZY I DZIELI” – NOWA WYSTAWA W POLIN: Celem wystawy “Krew. Łączy i dzieli” jest ukazanie faktów, a także obalenie stereotypów, zwłaszcza w kontekście relacji chrześcijańsko-żydowskich. Ekspozycja ma sprowokować do stawiania pytań o to, czy kryterium krwi określa także pochodzenie? Czy więzy krwi są ważniejsze niż przynależność narodowa i kulturowa? Jaką rolę odgrywa krew w tym, jak określamy samych siebie i jak określają nas inni?

“KREW. ŁĄCZY I DZIELI” – NOWA WYSTAWA W POLIN: Poza wystawą, będą na Was czekać rozmaite wydarzenia towarzyszące. W nim między innymi działania twórcze inspirowane rzeźbą Anisha Kapoora, oprowadzenia kuratorskie, dyskusje, wykłady, spacery, poakzy filmów i wiele wiele innych. Szczegółowy plan wydarzeń znajdziecie TUTAJ.

POLIN, jak zwykle, nie rozczarowuje. Wystawa, która na polskie realia została przeniesiona z Londynu, zachwyca, przedstawiając historię kultury żydowskiej z nieznanej dotąd perspektywy. Polska wystawa została poszerzona o dodatkowe eksponaty i elementy, które czynią ją bardziej kompletną.

Miejsce: POLIN
Daty: 13. października 2017 – 29. stycznia 2018

 

 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany