Home MiejscaA to ciekawe! Eksponaty prosto z NASA w Warszawie! Wyjątkowa podróż w kosmos na wystawie, której jeszcze w Polsce nie było!

Eksponaty prosto z NASA w Warszawie! Wyjątkowa podróż w kosmos na wystawie, której jeszcze w Polsce nie było!

by Kasia

Jeżeli fascynujecie się wszechświatem, a Waszym największym marzeniem od dziecka była podróż w kosmos, teraz będziecie mieli okazję je spełnić. No… może nie dosłownie, ALE już we wrześniu w Warszawie zagości wystawa, która przybliży Wam tajniki podróży w kosmos. Chcesz poznać szczegóły? Czytaj dalej!

“COSMOS DISCOVERY Space Exhibition” – niezwykła wystawa od września w Warszawie

Cosmos Discovery” to jedna z największych na świecie wystaw, prezentujących tajniki pełnej wyzwań podróży człowieka w kosmos. Po raz pierwszy w Warszawie zagości już 15 września. Wyruszycie na niej w podróż przez fascynującą historię załogowych lotów kosmicznych od pierwszych prób, aż do bieżących i planowanych misji. To nie wszystko! Koncepcja wystawy została wymyślona tak, byście poczuli się realną częścią całej historii!

Kosmos w Warszawie – wyjątkowa wystawa pojawi się w stolicy już we wrześniu! Sprawdź szczegóły!

Wystawa cieszyła się ogromną popularnością na całym świecie. Do tej pory zobaczyły ją już miliony zwiedzających, m.in. we Włoszech, Portugalii, Słowacji, Czechach oraz Arabii Saudyjskiej. Na wystawie znajdziecie setki oryginalnych eksponatów z USA i Rosji, które znajdowały się w kosmosie, udostępnionych przez NASA.

Dzięki współpracy z Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Polskiej Agencji Kosmicznej POLSA, na wystawie będą pokazane także eksponaty z misji kosmicznych, w których brała udział Polska. Na powierzchni ponad 3’000 m2 będziecie mogli zobaczyć oryginalne części promów kosmicznych, stacje orbitalne oraz same statki kosmiczne.

Znajdziecie tam również kolekcję oryginalnych skafandrów i dokładnych modeli statków i promów kosmicznych oraz rakiet wyposażonych w oryginalne elementy. Będziecie też mogli wejść do wnętrza stacji orbitalnej MIR 1:1, obejrzeć statek Mercury, statek kosmiczny Apollo 11, kokpit promu kosmicznego Columbia, rakietę kosmiczną Saturn V w skali 1:10, a także oryginalną dyszę promu kosmicznego oraz statek kosmiczny Sojuz! WOW, brzmi wspaniale, prawda?! Dodatkowo – specjalne galeria została stworzona, by pokazać podbój Księżyca i misje Apollo.

“COSMOS DISCOVERY Space Exhibition” – gdzie się odbędzie i jak zdobyć bilety?

Ta wystawa będzie zupełnie inna niż wszystkie, które widzieliście do tej pory, dlatego odwiedzenie jej będzie prawdziwie wyjątkowym przeżyciem. Ekspozycję, powstałą we współpracy z amerykańską agencją NASA, Cosmophere Museum, Polską Agencją Kosmiczną oraz Centrum Badań Kosmicznych PAN, będziecie mogli zobaczyć w warszawskim Muzeum Nowa Praga, przy ulicy Jagiellońskiej 82A. 

Bilety na wystawę możecie kupić TUTAJ!

PS 
COSMOS to również inne, niesamowite muzeum iluzji, o którym pisałam TUTAJ!

“COSMOS DISCOVERY Space Exhibition”
Data otwarcia wystawy: 15 września
Miejsce: Muzeum Nowa Praga

You may also like