Home Miejsca Wydarzenie on-line dla fanów fantastyki. Czy wiesz, czym jest cosplay?

Wydarzenie on-line dla fanów fantastyki. Czy wiesz, czym jest cosplay?

by Kasia

Pyrkon to jeden z największych festiwali fantastyki w Europie! Zwykle odbywa się co prawda w Poznaniu, ale w tym roku – ze względów oczywistych – zostało całkowicie przeniesione do internetu, dlatego fani takich klimatów, mogą w nim uczestniczyć nawet siedząc w domu w Warszawie!

PYRKON – największy festiwal fantastyki on-line

Wydarzenie zostało przeniesione w całości do sieci jako PyrkONline dzięki inicjatywie Klubu Fantastyki “Druga Era” oraz Allegro. Na końcu imprezy, uczestnicy będą podziwiać Dream Cosplay Show, w trakcie którego najlepsi cosplayerzy przedstawią kulisy tworzenia kostiumów i wcielania się w swoich ulubionych bohaterów.
Na wszystkich czekają również specjalne promocje i zniżki , o które zadbał współorganizator wydarzenia – Allegro – wraz z partnerami.  Wszystkie informacje oraz szczegółowy program wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

Cosplay – co to w ogóle znaczy?

Sam termin wywodzi się oczywiście z Japonii i oznacza wcielanie się za postaci fikcyjne (i chodzi tu zarówno o strój, jak i o samo wczuwanie się w charakter postaci). To artystyczna pasja, która może przybierać niesamowite oblicza. Początki cosplaya (choć wtedy jeszcze nie pod tą nazwą) obserwować można było już pod koniec lat 30. XX wieku na konwencie 1st World Science Fiction Convention w Nowym Jorku.

Cosplayerzy najczęściej inspirują się serialami, grami video czy komiksami. Ich niesamowite stroje i pasję można podziwiać właśnie podczas konwentów i wydarzeń takich jak Pyrkon.

Cosplay – wydarzenia podczas PYRKONU

Dream Cosplay Show
(21 października, godz. 16:00 – prezentacja uczestników, 22 października, godz. 18:00 – finał)

Konkurs dla cosplayerów na tegorocznej edycji Pyrkon

To będzie wyjątkowa odsłona konkursu cosplay. Po raz pierwszy w historii Pyrkonu wydarzenie zostanie zrealizowane w studiu nagraniowym przy użyciu nowoczesnych technik. Podczas wirtualnego spotkania z najlepszymi cosplayerami w Polsce widzowie poznają kulisy tworzenia kostiumów i wcielania się w role ulubionych bohaterów. Kto zwycięży?

Finał konkursu cosplay na Pyrkon 2020 już 22 października

Jury ogłosi werdykt już 22 października. Takiego konkursu cosplay jeszcze w Polsce nie było! Będziecie mogli nie tylko przyjrzeć się wykonaniu strojów z bliska, ale również bliżej poznać cosplayerów. Co robią w życiu? Jak zaczęła się ich przygoda z tym hobby? Co sprawia im radość, a co powoduje trudności przy projektowaniu i wykonywaniu strojów?

Poznacie 8 niesamowitych osób wcielających się w równie niesamowite postaci. Postaci, które poddane zostały ocenie wymagającego jury. Spotkacie bohaterów z takich światów jak: Mass Effect, Alicja w Krainie Czarów, Gears of War, Monster Hunter World Iceborne, Star Wars, Wiedźmin, Final Fantasy, League of Legends.

Obejrzycie?

Wszystkie wydarzenia możecie śledzić TUTAJ!

 

You may also like