Home MiejscaA to ciekawe! Warszawa w CZERWONEJ STREFIE! Co to oznacza?

Warszawa w CZERWONEJ STREFIE! Co to oznacza?

by Kasia
Od 17 października 2020 roku, Warszawa znajdzie się w czerwonej strefie. Z jakimi obostrzeniami się to wiąże i co należy robić, aby dbać o bezpieczeństwo siebie i innych?

Czerwona strefa w Warszawie – co to oznacza?

Warszawa w czerwonej strefie – co to oznacza?

Zaledwie tydzień po wprowadzeniu Warszawy do żółtej strefy, czas na kolejne obostrzenia. Od 17 października Warszawa znajdzie się w czerwonej strefie. Niestety wirus nie zwalnia, dlatego musimy pilnować się jeszcze bardziej. Pamiętajcie, że nawet, jeśli Wy możecie przechodzić chorobę bezobjawowo, ludzie, których mijacie w knajpach czy sklepach mogą przez nią cierpieć, a w skrajnym przypadku UMRZEĆ. To nie są żarty! Warszawa jest mądra, damy radę!

Czerwona strefa w Warszawie – na musimy robić i na co się przygotować?
  • ZAKRYWAĆ USTA I NOS W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ
  • W RESTAURACJACH, BARACH I KAWIARNIACH zajęty będzie mógł być co drugi stolik! Lokale będą otwarte między 6.00 a 21.00 (potem tylko wynosy) Pamiętajcie, by mieć maseczkę na sobie do momentu zajęcia stolika. Jeśli odchodzicie od stoły – do toalety czy na papierosa – również zasłońcie nos i usta!
  • WYDARZENIA KULTURALNE (m.in. kina i teatry) – do 25 % publiczności 
  • WYDARZENIA SPORTOWE – bez publiczności
  • SIŁOWNIE, BASENY, AQUAPARKI – ZAMKNIĘTE!!!
  • W TRANSPORCIE PUBLICZNYM max 30% dopuszczalnej liczby pasażerów lub zajęcie 50% miejsc siedzących 
  • Sklepy, placówki handlowe: max. 5 osób na jedną kasę
  • Od 19 października ZAKAZ ORGANIZOWANIA WESEL I UROCZYSTOŚCI OKOLICZNOŚCIOWYCH
  • Uroczystości religijne: max 1 osoba na 7 m2

Kochani, stosujmy się do tych obostrzeń. Dbajmy o siebie, bliskich i ludzi w okół nas. Jeśli chcemy szybko wrócić do normalności, musimy teraz zagryźć zęby i przestrzegać norm. Kto nie tęsknie za szalonymi wyjazdami, zwiedzaniem świata i imprezami? NO WŁAŚNIE.

Nie słuchajcie ignorantów, którzy uważają, że są mądrzejsi niż lekarze i naukowcy, bo Ci trzecioligowi celebryci to zwykli atencjusze, którzy właśnie mają swoje 5 minut. Jedyne od lat (i pewnie ostatnie). Myślmy samodzielnie i bądźmy bezpieczni! Jeszcze będzie pięknie! 

Materiały graficzne:  Miasto Stołeczne Warszawa

You may also like