Home WydarzeniaKulturalnie WIESZ, ŻE 25 PROC. WSZYSTKICH SSAKÓW JEST ZAGROŻONYCH WYGINIĘCIEM? #NAPRAWDESTRASZNE TO KAMPANIA, KTÓRA MA UŚWIADAMIAĆ

WIESZ, ŻE 25 PROC. WSZYSTKICH SSAKÓW JEST ZAGROŻONYCH WYGINIĘCIEM? #NAPRAWDESTRASZNE TO KAMPANIA, KTÓRA MA UŚWIADAMIAĆ

by admin

Halloween to okazja, żeby bawić się tym, co straszne. Ale nie wszystko, co straszne, jest zabawne. Niektóre rzeczy są #NaprawdeStraszne.

#NaprawdeStraszne kampania WWF

Kampania w słusznej sprawie Ponad 28 000 gatunków zwierząt jest zagrożonych wyginięciem. Nosorożec biały północny to symbol kampanii Fundacji WWF Polska, mającej zwrócić uwagę na problem wymierania zwierząt z winy człowieka. WWF postanowił skorzystać z okazji i opowiedzieć o problemie w sposób, który nawiązuje do halloweenowej tradycji przebierania się. Tym razem strach ma wywołać kostium nosorożca białego północnego – podgatunku, który wyginął zaledwie kilkanaście miesięcy temu.

Michał Piróg, znany ze swojego zaangażowania w ochronę przyrody, dał akcji #NaprawdeStraszne swoją twarz. Specjalnie na Halloween przebrał się za nosorożca, który wyginął. Wizerunek Michała w pełnej charakteryzacji trafi na plakaty kampanii WWF.

– Na naszej wspólnej planecie, giną kolejne gatunki zwierząt, tylko dlatego, że nie dbamy o ich środowisko naturalne. To jest naprawdę strasznezauważa Michał Piróg.

Twarzą kampanii został Michał Piróg

Każdy może być częścią kampanii W Halloween wszyscy będą mogli zaangażować się w kampanię! WWF Polska udostępni filtr na Instagramie i Facebooku, za pomocą którego każdy może zmienić się w nosorożca białego północnego. 

Problem jest zatrważający, a my na co dzień, nie zdajemy sobie z tego sprawy. Wymieranie gatunków jest jedną z konsekwencji zanieczyszczania naszej planety. Takie są fakty:

  • ¼  gatunków ssaków jest zagrożony wyginięciem
  • populacje ryb, ptaków, ssaków, płazów i gadów zmniejszyły się średnio o 60% w czasie krótszym niż 50 lat
  • 90% zwierząt morskich ma plastik w żołądku. Dla porównania w 1960 roku było to zaledwie 5%.

– Na Ziemi żyją głównie ludzie i zwierzęta hodowlane, dzika natura jest w mniejszości. Człowiek zawłaszcza coraz większe tereny pod uprawy, budowę miast, drogi. Na naszych oczach wymierają kolejne gatunki. Jeśli zabraknie zwierząt, dzikiej przyrody, owadów – człowiek sam nie przetrwa na świecie – mówi Magdalena Wieczerzyńska z WWF Polska.

Ty też możesz założyć maskę Nosorożca Białego – zajrzyj na Instagrama!

Nasze codzienne wybory mają wpływ na to czy życie na Ziemi za parę lat będzie #NaprawdeStraszne zarówno dla nas ludzi, jak i dla innych jej współmieszkańców. Czy naprawdę potrzebujemy aż tylu rzeczy? Czy skoro codziennie wyrzucamy jedzenie, to może kupujemy go za dużo? Czy nie lepiej czasem zrezygnować z samochodu na rzecz roweru czy pociągu? Na te pytania warto sobie odpowiedzieć nie tylko w Halloween, ale każdego dnia. 

Aktywne zaangażowanie użytkowników social mediów jest kolejnym krokiem WWF w pogłębianiu świadomości o #NaprawdeStrasznym losie naszej planety. Jesteśmy pierwszym (i być może ostatnim) pokoleniem, które ma jeszcze szansę ocalić naszą planetę.

You may also like