Home WydarzeniaKulturalnie TA APLIKACJA MA POMÓC OBCOKRAJOWCOM ZAWIERAĆ PRZYJAŹNIE W WARSZAWIE. JAK TO DZIAŁA?

TA APLIKACJA MA POMÓC OBCOKRAJOWCOM ZAWIERAĆ PRZYJAŹNIE W WARSZAWIE. JAK TO DZIAŁA?

by admin

Aplikacja UpTo App to nowa koncepcja na poznanie przyjaciół w Warszawie i wspólne spędzanie wolnego czasu. Na pomysł jej założenia wpadł Fabio Morelli, Włoch, który kilka lat temu wybrał Warszawę na miejsce swojej wymiany Erasmus. 

UpTo App – o co chodzi?

Jeszcze jako student Fabio zastanawiał się jak stworzyć aplikację, która pozwalałaby poznać nowych ludzi w prostszy sposób niż przez aplikację randkową czy Facebooka i mogłaby pomóc wielu obcokrajowcom żyjącym w stolicy. 

W grupie siła W ten pomysł pomogli uwierzyć mu nowo poznani przyjaciele – Pierluigi Zaccaria, Farbod Ameri, Alessandro Marchionni i Mattia Castiglione, którzy postanowili wspólnie z nim podjąć próbę stworzenia UpTo App.

– Naszym celem było stworzyć społeczność ludzi, którzy chcą poznać nowych przyjaciół przez organizację i uczestnictwo w nieformalnych spotkaniach, jak domówki, kolacje, maratony filmowe, zajęcia sportowe i wiele innych – tłumaczy Fabio. 

W UpTo App wybierasz, co lubisz i masz szansę poznać ludzi o podobnych pasjach

Po utworzeniu profilu w aplikacji możemy zarówno szukać ciekawych wydarzeń w okolicy, jak i organizować własne. Możemy wybierać między kilkoma kategoriami, w zależności od tego, na co mamy ochotę – impreza, jedzenie, wystawa, a może filmowa noc? Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli coś nam się podoba – klikamy “Im UpTo” i wysyłamy zapytanie do organizatora z prośbą o możliwość uczestnictwa  w evencie. Po akceptacji, zostajemy od razu przeniesieni do grupy, w której znajdują się inni goście i możemy zacząć poznawać się jeszcze przed wydarzeniem.

Co ciekawe – przy pomocy aplikacji możemy zorganizować również wydarzenia biletowane. 

– Chcieliśmy, aby obcokrajowcy w nowym państwie czy mieście mieli szansę na poznanie ludzi o podobnych pasjach. Jeżeli jarasz się pływaniem na wake’u czy superbohaterami, napisz o tym, a na pewno znajdziesz kogoś, kto ma podobne pasje. Gotujesz? Super! Może zorganizujesz obiad u siebie? Takie wydarzenia już się odbywały i wszyscy byli bardzo zadowoleni – opowiada Fabio. 

Podczas jednego ze spotkań uczestnicy uczyli się robić pizzę

Póki co aplikacja działa tylko w Warszawie, choć jej założyciele planują jej ekspansję na inne regiony – jak Trójmiasto czy Kraków – oraz inne kraje. Czy jednak ludzie chętnie będą umawiać się w mieszkaniach nieznajomych z kompletnie obcymi ludźmi?

Sam Fabio zdaje sobie sprawę z tego, że koncepcja może się wydawać dość dziwaczna, a dla wielu ludzi niezręczna. Właśnie dlatego wszystkie spotkania są dokumentowane, aby ci mniej odważni mieli szansę zobaczyć, jak fajnie można się bawić, nawet w gronie obcych ludzi. 

Wspólne gotowanie (i jedzenie!) potrafi zbliżyć

Spotkania odbywają się w zasadzie codziennie, choć raz na jakiś czas organizowane są również te większe, prowadzone przez pomysłodawców aplikacji. W czerwcu tego roku użytkownicy mieli m.in. szansę wziąć udział w nauce robienia pizzy w restauracji Spacca Napoli, a następnie zjeść ją wspólnie, rozmawiając i miło spędzając czas.

Już 12 lipca odbędzie się kolejna impreza – tym razem Hawajskie Grill & Chill party nad Wisłą. Co sądzicie o tego typu aplikacjach? To fajny pomysł na poznawanie nowych ludzi ? 

You may also like