W Nowym Jorku i Londynie aktywne kobiety, które chcą ćwiczyć, ale nie lubią chodzić do tradycyjnego studia fitness, znalazły alternatywę – metodę barre i fitness inspirowany baletem. Teraz pierwsze takie studio fitness inspirowane baletem otworzyło się w centrum Warszawy.

Processed with VSCO with u3 preset

Pierwsze studio fitness inspirowane baletem otworzyło się w Warszawie przy ulicy Mokotowskiej.

BALANCE to studio stworzone we współpracy z tancerzami baletowymi i trenerami fitness. Misją tego miejsca jest pokazanie kobietom piękna baletu i zaprezentowanie im eleganckiej i kobiecej alternatywy dla zwykłych ćwiczeń w sali fitness. Tutaj nie musisz mieć doświadczenia ani nawet wcześniejszego kontaktu z tańcem. O wszystko zadbają wykwalifikowane instruktorki i trenerki.

Kombinacja baletu, pilatesu, jogi i fitnessu – tak można krótko scharakteryzować formę ćwiczeń, które czekają na Ciebie w BALANCE studio. Ćwiczenia zostały stworzone z myślą o wysmukleniu mięśni i nadaniu wdzięku Twojemu ciału, a podczas treningów odkryjesz piękno i elegancję baletu, które łączyć się będą z bardziej wymagającym cardio z elementami znanymi z barre workout.

Processed with VSCO with u3 preset

Miejsce zostało stworzone przez Brittę Hardeck, prawnika korporacyjnego z Paryża:

Kiedy przeprowadziłam się do Warszawy, szukałam przestrzeni, w której mogłabym połączyć moją pasję do fitnessu i tańca. Energia i przedsiębiorczy duch Warszawy zainspirowały mnie do stworzenia własnego studia. Poznałam fantastyczne trenerki i wraz z nimi otworzyłam przestrzeń, gdzie spotykać się będzie fitness i balet, a każdy w niej poczuje się dobrze.

Wszystkie treningi powstały we współpracy z fizjoterapeutami. Dzięki temu skupisz większą uwagę na swoim ciele i zdrowiu, a to podstawowa różnica względem tradycyjnych zajęć tanecznych czy fitnessu. Wydajna, bezpieczna, unikalna forma treningu w krótkim czasie rzeźbi i uelastycznia ciało, poprawia postawę i zapewni poczucie piękna i równowagi. Zajęcia w BALANCE studio łączą pasję do tańca i pełnych wdzięku ruchów z efektywnym treningiem. W odkrywaniu swojej sportowej równowagi, wewnętrznej harmonii duszy z ciałem, a także pracy nad swoją formą pomogą: piękna przestrzeń, kameralna atmosfera i indywidualne podejście do każdej z uczestniczek.

Processed with VSCO with u3 preset

Trening Ballet Shape harmonijnie łączy ćwiczenia wzmacniające z baletem i stretchingiem, co daje bardzo dobre efekty, niezależnie od stopnia aktywności fizycznej. Myślę, że to świetna propozycja dla osób, które chciałyby lepiej poczuć się w swoim ciele, wyrzeźbić sylwetkę i jednocześnie dobrze się bawić w ruchu – mówi Hanna Wlaź, jedna z instruktorek. Zajęcia Ballet Burn inspirowane treningiem Barre Fitness, na pewno poprawią Twoją kondycję, gibkość, i mogą również pomóc w utracie wagi. „Siła i gracja” to motto tych zajęć – podkreśla Małgorzata Łysik, trenerka BALANCE studio i współtwórczyni tego programu.

Processed with VSCO with u3 preset

Znajdź chwile dla siebie i swojego ciała. BALANCE studio w Warszawie przy Mokotowskiej 55/23. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do soboty. Zapisy: www.balancestudio.me.

About The Author