W pierwszym tygodniu kwietnia Xenony i T’ien Lai rozpoczynają wspólną trasę po Polsce i już 4. kwietnia zagrają w warszawskim Pogłosie. Dlaczego warto się wybrać?

Xenony i T’ien Lai – koncert w Warszawie

To zespoły, które od dawna wzbudzają zachwyt na scenach klubów i festiwali w kraju i za granicą: Xenony – eksplorując pokłady radykalnej elektroniki, T’ien Lai – czerpiąc głęboko ze sztuki szamańskiej i kultury techno. Jedni sieją zniszczenie, drudzy – nadzieję. Znają się długo. Kochają Dicka. Kochają Lema. A ci pierwsi zaprezentują również nowy materiał, który do sprzedaży trafi 8. kwietnia

“To kolejny rozdział” – tłumaczy założyciel zespołu, Piotr Bukowski (Duży Jack, Hokei, “Tutaj”). “Pierwszy pomysł nawiązywał do retro świata z gier komputerowych, kolejny zaś wynika z fascynacji książkami i filmami sci-fi. Zmieniło się brzmienie, ale nie zmieniło się to, że nadal jesteśmy mentalnie nerdami, chłopcami pogrążonymi w marzeniach o podróżach kosmicznych czy podróżach w czasie” – dodaje Paweł Bebech.

Rok po wydaniu “XE” Bukowski zaprosił do współpracy swoich przyjaciół: Karola Kosznieca (Nowa Romantyka) i Pawła Bebecha (Duży Jack). Początkowo, żeby spróbować wykonać repertuar albumu na żywo – bez udziału komputera. Jednak po serii koncertów pomysł chwycił i już jako trio postanowili, że czas na nowe Xenony. “Pierwsza płyta, całkowicie skomponowana przeze mnie, powstała na komputerze” – wspomina Bukowski. “Druga realizowana była już w sali prób i w studiu. Używaliśmy tych samych instrumentów, którymi odtwarzaliśmy poprzedni album, ale zmieniła się metoda pracy” – mówi Paweł. 

Zapowiadają się nowe brzmienia i muzyczne eksperymenty. Jeśli jesteście ciekawi jak będzie brzmiał premierowy repertuar i jak jak Xenony poradzą sobie na wspólnym występie z T’ien Lai – 4. kwietnia wpadajcie do Pogłosu!

Miejsce: Pogłos
Data: 4. kwietnia 
Start: 20.00
Bilety: 20 zł

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany