„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” – wielki zwycięzca tegorocznych Złotych Globów Polską premierę ma dopiero w lutym, ale już w ten weekend możecie zobaczyć pierwsze przedpremierowe pokazy filmu w Kinie Atltantic!

KINÓWKI.pl

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” – Złote Globy 2018

Już w najbliższy weekend 12. i 13. stycznia będziecie mieli okazję wybrać się do kina Atlantic na pierwsze pokazy filmu „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, który podczas tegorocznych Złotych Globów zostawił wszystkich konkurentów daleko w tyle! Obraz otrzymał aż 4 statuetki, w tym za najlepszy film dramatyczny i najlepszy scenariusz, a także dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej i aktora drugoplanowego.

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” – o czym opowiada film

„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” to Wyróżniony nagrodą za scenariusz na festiwalu filmowym w Wenecji 2017 mroczny komediodramat w reżyserii nagrodzonego Oscarem Martina McDonagha. Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i umieszcza na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby’ego . Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon – niezrównoważony, porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy – starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę. W pozostałych rolach: Abbie Cornish, Peter Dinklage, John Hawkes i Lucas Hedges.

To po prostu trzeba zobaczyć!

Miejsce: Kino Atlantic
Daty pokazów: 12. i 13. stycznia
Bilety: 31 zł (normalny), 25 zł (ulgowy)

Zdjęcie wyróżniające: movizark.com

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany