W nowym roku na scenę Teatru WARSawy powraca spektakl „Ceremonie Zimowe”. W swojej kolejnej produkcji Teatr Montownia zaprosił do współpracy cenionego reżysera Adama Sajnuka. Swej nieukrywanej fascynacji twórczością pisarzy o żydowskim pochodzeniu daje wyraz także tym razem, biorąc na warsztat sztukę dobrze znanego w Polsce izraelskiego dramatopisarza – Hanocha Levina. 

„Ceremonie Zimowe” – o czym opowiada spektakl

”Ceremonie zimowe” to tragikomiczna opowieść o współczesnej rodzinie, klasy średniej, której codzienną monotonią wstrząsa wiadomość o śmierci blisko spokrewnionej ciotki Alte Bobiczkowej. Na domiar złego informacja ta ”przychodzi” pod drzwi ich domu (w osobie syna zmarłej, Laczka Bobiczka) w przeddzień ślubu i wesela ich jedynej córki Welwecji. Członkowie rodziny chcąc ratować ceremonię zaślubin i kosztowne wesele, postanawiają udawać, że nie ma ich w domu i tym samym nie przyjmować do wiadomości tragicznej nowiny o śmierci krewnej…

Spektakl powstaje w koprodukcji z Teatrem Warsawy. Oprócz aktorów Teatru Montownia – Adama Krawczuka, Rafała Rutkowskiego i Macieja Wierzbickiego, na scenie zobaczymy Izę Dąbrowską i Annę Moskal, Henryka Simona i Justynę Kowalską. Sztuka wystawiana jest w przekładzie Agnieszki Olej i w reżyserii Adama Sajnuka.

Miejsce: Teatr WARSawy
Daty: spektakl wraca na deski teatru 30. stycznia
Bilety: 50 zł (ulgowe), 70 zł (normalne), do nabycia TUTAJ

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany