DNI 15. NAGRODY IM. BEATY PAWLAK: Już dziś ruszają Dni Nagrody im. Beaty Pawlak, które potrwają do 11. października. Wydarzenia będą odbywać się w siedzibie Fundacji im. Stefana Batorego, Big Book Cafe i Faktycznym Domu Kultury. Będziecie mieli okazję spotkać się z nominowanymi, uczestniczyć w uroczystym wręczeniu Nagrody i wziąć udział w warsztatach „Od czego zacząć pracę nad reportażem?”. Laureata jubileuszowej, 15. edycji Nagrody im. Beaty Pawlak poznacie w środę, w ostatnim dniu wydarzenia. 

DNI 15. NAGRODY IM. BEATY PAWLAK: PLAN WYDARZEŃ

W sobotę, 7 października, w Faktycznym Domu Kultury, odbędą się warsztaty pt. „Od czego zacząć pracę nad reportażem?” Uczestnicy, korzystając z tekstów Beaty Pawlak, poznają pierwsze zasady pracy reportera i będą się przygotowywać do samodzielnego pisania. Warsztaty poprowadzi Marcin Wójcik. (Obowiązują zapisy.)

Spotkania z nominowanymi rozpocznie Ludwika Włodek – reporterka wyróżniona za „Cztery sztandary, jeden adres. Historie ze Spisza” (Wydawnictwo Literackie). Z Ludwiką Włodek porozmawia Rafał Hetman, autor bloga poświęconego reportażowi CzytamRecenzuje, w niedzielę, 8. października, o godz. 18:00, w Big Book Cafe,.

W poniedziałek, 9. października, naszymi gośćmi będą autorzy nominowanych książek poświęconych Ukrainie. O godzinie 19:00, w Big Book Cafe, Rafał Hetman przeprowadzi wywiady z Krzysztofem Kopczyńskim i Anną Sajewicz „Dybuk. Opowieść o nieważności świata”. O 20:00 zapraszamy na spotkanie z Grzegorzem Szymanikiem i Julią Wizowską, których książkę „Po północy w Doniecku” doceniła w tym roku kapituła.

DNI 15. NAGRODY IM. BEATY PAWLAK: NOMINOWANI I WIELKI FINAŁ

Wśród tegorocznych nominowanych do Nagrody im. Beaty Pawlak znaleźli się także: Natasza Goerke „Tam”, Paweł Pieniążek „Wojna, która nas zmieniła” oraz Ziemowit Szczerek nominowany za „Międzymorze. Podróże przez prawdziwą i wyobrażoną Europę Środkową”.

Dni Nagrody im. Beaty Pawlak zakończą się 11. października 15. galą, podczas której poznamy tegorocznego laureata Nagrody. Czytelnicy będą też mogli uczestniczyć w dyskusji z udziałem nominowanych „Współistnienie i porozumiewanie się kultur i cywilizacji – co dzisiaj może oznaczać?” Podczas gali, która tradycyjnie odbędzie się w siedzibie Fundacji im. Stefana Batorego w Warszawie, rozstrzygnięty zostanie również konkurs na reportaż o spotkaniu kultur skierowany do początkujących reportażystów „Palma warszawska. Drzewo poznania swojego i obcego”. Wspominać będziemy Beatę Pawlak i jej twórczość.

Miejsce: siedziba Fundacji im. Stefana Batorego, Big Book Cafe i Faktyczny Dom Kultury
Data: 7. – 11. października
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany