Jazz w Bocca Bar: Marita Alban Juarez Quartet

Koncert przeniesiony na sobotę 16.09 do Bocca Bar!!

 16. września na scenie Bocca Bar wystąpi kwartet Marity Alban Juarez. W tym tygodniu, wyjątkowo w sobotę (koncert przeniesiony z niedzieli), będziecie mogli posłuchać najlepszego jazzu w pięknym miejscu nad Wisłą! Wstęp wolny!

Marita Albán Juárez Quartet to grupa założona przez peruwiańsko-polskie rodzeństwo muzyków, wokalistkę Maritę i perkusistę José Manuela w 2011 r. Marita od kilku lat koncertuje w Polsce i za granicą w klubach, teatrach i na festiwalach jazzowych; szerszej publiczności znana jest też z TV jako prezenterka dokumentów i programów o muzyce klasycznej m.in Efekt Chopina Chopin Reloaded, 2010. prod. VisionHouse/BBCWorld.

Dominik Wania, obsypany w ostatnich latach licznymi nagrodami za debiut i dla najlepszego pianisty jazzowego, poza intensywną działalnością koncertową, na gruncie muzyki improwizowanej – współczesnej, jazzowej z elementami elektroniki fascynuje się Mauricem Ravelem i jemu poświęcił debiut swojego zespołu. Stale grywa z Tomaszem Stańko i muzykami związanymi z wytwórnią ECM. Wykłada improwizację jazzową w Krakowie w Akademii Muzycznej.

Andrzej Święs ma w dorobku dziesiątki płyt i od lat jest jednym z najlepszych i najciekawszych basistów młodego pokolenia, występował m.in. z Lee Konitz, Greg Osby, George Garzone, Karl Martin Almqvist, Jacques Schwarz-Bard i wszystkimi mistrzami polskiego jazzu. Od kilku lat co roku nominowany za swoje nagrania do nagród polskiej fonografii Fryderyk.

José Manuel jest niezwykle wszechstronnym muzykiem z gigantycznym dorobkiem, oprócz latin-jazzu angażuje się w muzyką współczesną, elektroniczną, bierze udział w eksperymentalnych projektach soundsystemowych, ponadto jest członkiem hip-hopowej grupy Łona & The Pimps oraz założycielem kolektywu – orkiestry salsowej Salsa Central.

Info

Miejsce: Bocca Bar, ul. Postępu 14
Data:
15. września
Start:
18.00
Więcej info: 
Wydarzenie na Facebooku

 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany