TROPICAL DANCE DISCOTHEQUE NA FESTIWALU SKRZYŻOWANIE KULTUR: Już niedługo, w ramach Festiwalu Skrzyżowanie Kultur, będziecie mieli okazję usłyszeć transowe i energetyczne połączenie elementów muzyki elektronicznej z tradycyjną muzyką ze Sierra Leone, spadkobierców tradycji tureckiej muzyki psychodelicznej lat 60. i 70. oraz ekscentryczny kolektyw z Bogoty, czyli Kondi Band, BaBa ZuLa i Meridian Brothers na jednej scenie już 29. września w ramach muzycznego bloku TROPICAL DISCOTHEQUE.

TROPICAL DANCE DISCOTHEQUE NA FESTIWALU SKRZYŻOWANIE KULTUR: Nazwa TROPICAL DISCOTHEQUE została zaczerpnięta z nazwy cyklu imprez klubowych paryskiego DJ-a i dziennikarza muzycznego kultowego Radia Nova – Emile’a Omara, który swoim setem w tanecznym rytmie zakończy piątkowy wieczór na Festiwalu Skrzyżowanie Kultur w barzeStudio. To zdecydowana nowość w programie festiwalu, a przygotowana propozycja koncertów będzie dla festiwalowiczów spotkaniem z nową muzyką „world beats” i muzycznych peryferii, które nie boją się eksperymentów i niepokornych inspiracji.

BABA ZULA, FOT. CAN EROK

TROPICAL DANCE DISCOTHEQUE NA FESTIWALU SKRZYŻOWANIE KULTUR: Podczas TROPICAL DISCOTHEQUE na scenie zderzy się ze sobą tradycja, klasyka i współczesne kreacje muzyczne. Jako pierwszy wystąpi Kondi Band, czyli duet dwóch generacji muzyków odkrywających na nowo swoje korzenie. Ich muzyka to mieszanka globalnych brzmień, muzyki klubowej, transowych rytmów i śpiewu oraz tradycyjnych dźwięków mbiry ze Sierra Leone. Z kolei BaBa Zula to wizytówka stambulskiej sceny alternatywnej, która jako podstawę swojego brzmienia przyjęła łączenie tradycyjnych tureckich instrumentów (sazu, darabuki, lutni ud) z wpływami psychodelicznej elektroniki, reggae i dubu. W ich muzyce pojawiają się zarówno wątki sufickie, taneczne melodie tureckich Romów, szamańska muzyka z czasów przedislamskich, jak i pieśni anatolijskich aszyków, a wszystko to podane w dość halucynogennym sosie…

Kondi Band

A czego możemy spodziewać się po Meridian Brothers? To na pewno artyści, którzy rewolucjonizują południowoafrykańskie i tropikalne rytmy: cumbię, salsę, vallenato czy merengue, grając je w prawdziwie surrealistycznym klimacie. Ich znakiem szczególnym jest brzmienie rozstrojonych i rozedrganych syntetyzatorów, a każdy z wydanych albumów to eksperymentalna muzyczna podróż w tropiki rodem z abstrakcyjnego snu.

Data: 29. września
Start: 19.00
Bilety: 40 zł

Zdjęcie wyróżniające: Meridian Brothers

 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany