1. lipca obchodzimy Dzień Psa! Święto zostało ustanowione w 2007 roku z inicjatywy czasopisma “Przyjaciel Pies”. Ma na celu zwrócenie uwagi na sytuację bezdomnych i potrzebujących psów, ale też oddanie hołdu najlepszemu przyjacielowi człowieka.

Jak spędzić ten dzień? Przedstawiamy listę miejśc w Warszawie, gdzie można udać się ze swoim czworonogiem, nie tylko dzisiaj! Lista została przygotowana przez portal morizon.pl

Białołęka

Wybieg dla psów
Park Henrykowski, ul. Klasyków 5

Największym minusem mieszkania na Białołęce jest odległość i kwestia dojazdów do centrum Warszawy. Dla właścicieli psów ta wada może się zamienić w zaletę – z obrzeży miasta blisko na tereny zielone, gdzie można wybrać się z czworonogiem na długi spacer. Specjalnie dla psów przygotowano dostępny całą dobę wybieg w Parku Henrykowskim, tuż obok restauracji McDonald’s. Na powierzchni ok. 1400m2 psy mogą się wyszaleć spuszczone ze smyczy, a właściciele – odpocząć na ustawionych na wybiegu ławkach.

Kawiarnie

Dziki Zakątek

Mieszkańcy Białołęki ze swoimi zwierzakami mogą udać się na obiad do Choszczówki i znajdującego się tu Dzikiego Zakątka, czyli otoczonej rozległym zielonym terenem restauracji, gdzie psiak zawsze może liczyć na miskę wody.

Bielany i Żoliborz

Wybieg dla psów
Park Herberta, ul. Klasyków 5

Żoliborz uchodzi za najbardziej zieloną dzielnicę w całym mieście. W jej obrębie znajduje się wybieg dla psów przy ul. Klasyków o powierzchni 400m2.

Kawiarnie
Secret Life Cafe, Kawiarnia Fawory, Jaskółka, Żywiciel, AWF Pauza, państwo/miasto

Na Żoliborzu i Bielanach znajduje się wiele knajpek odwiedzanych przez właścicieli z pupilami. Zaliczają się do nich m.in.modne kawiarnie w pobliżu placów Inwalidów i Wilsona (np. Fawory czy Jaskółka), jak i serwująca wegańskie i wegetariańskie potrawy Pauza w pobliżu AWF.

Mokotów

Wybieg dla psów
Park Bartłomieja, ul. Jadźwingów 5, Skwer Słonimskiego, między ulicami Narbutta i Kwiatową

Mokotów to dzielnica, w której warszawskim psom żyje się dobrze – niemal na każdym kroku spotkamy mnóstwo spacerowiczów ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Wspólnie mogą się oni cieszyć przestrzenią Pól Mokotowskich i znajdujących się w obrębie dzielnicy dwóch ogrodzonych wybiegów – w Parku Bartłomieja i na Skwerze Słonimskiego. Wybiegi nie są zbyt duże, liczą sobie około 100 m2, dlatego lepiej bawią się na nich niewielkie zwierzęta.

Kawiarnie
Ale Wino, Cafe Iluzja, Relaks, Kubek w Kubek, Mezze, Regeneracja, Biały Domek, Syryjka

Psy mogą liczyć na życzliwą obsługę w wielu lokalach na Mokotowie. W Białym Domku otrzymają specjalne wędzone smakołyki, a lodziarnia Limoni w swojej ofercie sezonowej proponuje specjalne kompozycje dla psów łączące smak banan i borówki amerykańskiej.

Śródmieście

Wybieg dla psów
Ogród Krasińskich, ul. Bohaterów Getta 4

Choć mogłoby się wydawać, że ruchliwe Śródmieście to nie najlepsze miejsce dla warszawskich psów, to jednak właśnie tutaj znajdziemy jeden z największych i najlepiej przystosowanych wybiegów dla czworonogów w mieście. Tuż przy Ogrodzie Krasińskich powstała przestrzeń licząca łącznie około 2 500 m2, oświetlona, ogrodzona i wyposażona w psie toalety, zabawki terenowe i kosze na odchody (z odpowiednim wyposażeniem do ich zbierania). Właściciele mogą przyjść tutaj nawet w czasie deszczu i schować się pod przygotowanym zadaszeniem. Nic więc dziwnego, że niemal o każdej porze widać tu bawiące się psy.

Kawiarnie
Bar Studio, Cafe Kulturalna, Tel Aviv, Mąka i Woda, Między Ustami, Omami, Pies czy Suka, Wrzenie Świata, Przegryź, Warszawa Powiśle

Śródmieście jest także pełne miejsc, gdzie nikt nie spojrzy krzywo na ogoniastego towarzysza, a raczej bez problemu poda mu miskę z wodą lub nawet – jak w prowadzonej przez Piotra Najsztuba restauracji Przegryź – specjalne psie menu.

Wilanów

Wybieg dla psów
Dog Park, Plaża Wilanów, u zbiegu ulic Przyczółkowej i alei Wilanowskiej

Liczący sobie aż 1000 m2 Dog Park w Wilanowie to miejsce, które powstało specjalnie z myślą o psich zabawach. Czworonogi mogą tu ćwiczyć skoki przez regulowane drążki, biegać po równoważni czy pobawić się w chowanego w specjalnych tubach. Znalazło się nawet wydzielone miejsce dla mniejszych psów, które często boją się swoich większych kolegów. Wilanów to zdecydowanie jedno z lepszych miejsc dla psów i ich właścicieli, bo blisko stąd na dzikie plaże nad Wisłą, które również mogą być wykorzystywane jako idealne miejscówki do zabaw.

Kawiarnie
Cafe Plakatówka, Deli Paris, Basico

Nie brakuje też miejsc, w których pies na pewno dostanie miskę z wodą w gorące dni, jak serwująca świetną kawę Cafe Plakatówka znajdująca się niedaleko Muzeum Plakatu.

Sadyba

Wybieg dla psów
PSAdyba, Jeziorko Czerniakowskie, Skwer Ormiański, ul. Powsińska 24

Sadyba może pochwalić się otwartym w 2017 roku Psim Parkiem PSAdyba. To miejsce stworzone z inicjatywy mieszkańców, którzy nie mieli za bardzo gdzie spacerować z psami. Dzięki współpracy z urzędnikami dość szybko udało się przekuć w czyny pomysły z facebokowej grupy spacerowej. Psy mogą tu biegać slalomem pomiędzy drewnianymi żerdziami lub chować się w przepustowej rurze przykrytej ziemią i sianem, podczas gdy ich właściciele odpoczywają na siedziskach z drewnianych kłód.

Kawiarnie
Bike Bistro

Po takich zabawach można wstąpić do niezobowiązującego Bike Bistro serwującego pyszne hamburgery.

Praga Południe

Wybieg dla psów
Park im. płk. Szypowskiego „Leśnika”, ul. Osowska 15

Wybieg dla psów na Grochowie cieszy się popularnością wśród okolicznych mieszkańców. Nieoficjalną „psią łączką” jest też przestrzeń na terenie Parku Skaryszewskiego – to rozległe miejsce, w którym bez większych problemów można pozwolić psu trochę się wybiegać.

Kawiarnie
Misianka, Kicia Kocia, Grochownia, Towarzyska, U Krawca Cafe, Naam Thai
W dzielnicy nie brakuje miejsc, w których właściciele mogą spokojnie wypić kawę, a psy dostaną miskę z wodą. Począwszy od kultowej Misianki w Parku Skaryszewskim (słynącej ze swoich słodkości), a skończywszy na serwującej dania kuchni tajskiej Naam Thai na Saskiej Kępie – nikt nie zostanie wyproszony z powodu psa.

Artykuł jest fragmentem tekstu Pies w Warszawie ma co robić! Oto miejsca specjalnie dla czworonogów

About The Author