Już 12. czerwca odbędzie się długo wyczekiwane Muzeum Polskiej Wódki w Centrum Praskim Koneser. My mieliśmy szansę odwiedzić je wcześniej. Nasze wrażenia? Jest co oglądać!


Muzeum Polskiej Wódki w Koneserze
O tym, że wódka ma w Polsce długą tradycję nikogo przekonywać nie trzeba. Mało kto jednak wie jak to wszystko dawniej wyglądało. Teraz w Muzeum Polskiej Wódki można znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, a zdobytą wiedzą będzie można zabłysnąć wśród znajomych na niejednym melanżu. 

Już samo miejsce Muzeum jest ważne, bo znajduje się ono w dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek “Koneser“, w której opracowywano receptury znanych do dziś napitków. Wystarczy przekroczyć próg Muzeum, aby zrozumieć jego niezwykły klimat. 

Wycieczka trwa godzinę i rozpoczyna się projekcją w sali kinowej. Podczas seansu dowiecie się historycznych ciekawostek i szczegółów dotyczących Wyborowej i poznacie tych, którzy odpowiadali za różne etapy jej produkcji. 

W Muzeum są aż dwa bary
W Muzeum znajduje się Bar Akademii Wódki. To magiczne miejsce degustacji i warsztatów, podczas których chętni będą mieli okazję spróbować różnych rodzajów wódek i sporo się o nich dowiedzieć. Tak! Degustuje się nie tylko wino, ale również dobrą polską wódeczkę, która dzieli się na dużo więcej niż tylko “zimną” i “ciepłą”. Zwolennicy koktajli swoje miejsce znajdą w eleganckim barze o wdzięcznej nazwie “3/4”, która wzięła się nie tylko od pojemności wódki, ale też faktu, że jest on zlokalizowany na 33 i 4 piętrze. 

Restauracja
Jest bar, więc musi być też miejsce, gdzie można coś przekąsić. Do wyboru mamy czynne 24/h Bistro WuWu i bardziej oficjalną Restaurację Zoni, której stoliki znajdują się nad zabytkowymi piecami dawnej fabryki wódki. Ochota na deser? W budynku znajdziecie też Pijalnię Czekolady E.Wedel. 

Muzeum Polskiej Wódki, które odwiedzić powinien każdy. Mnóstwo ciekawych historycznych faktów, piękne wnętrza – nowoczesne, ale nawiązujące do dawnego wystroju Fabryki, no i oczywiście warsztaty, w których każdy smakosz powinien wziąć udział. Bilety możecie rezerwować od czwartku, 7. czerwca. Naprawdę Warto!

Muzeum Polskiej Wódki
ul Plac Konesera 1
Wielkie otwarcie: 12. czerwca

 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany