Już dziś w NIEBIE odbędzie się wielki finał dj’ski Redbull3style! Na chwilę przed ogłoszeniem zwycięzcy rozmawiamy z Dj’em Vazee – jurorem polskiej odsłony konkursu!

Czym jest konkurs Redbull 3Style? DLaczego warto wziąć z nim udział?

Dj Vazee: Red Bull 3Style to międzynarodowy konkurs dla didżejów, którzy nie tylko chcą się pochwalić umiejętnościami technicznymi, ale też są specjalistami od rozkręcania klubowych imprez. Zwycięzca krajowych eliminacji będzie reprezentować Polskę na wielkim, światowym finale Red Bull 3Style, zaplanowanym na początek 2018 roku w Krakowie. Warto wziąć udział w tych zawodach, ponieważ stwarzają one niepowtarzalną okazje do poznania ludzi z całego świata, a wygranie ich stwarza możliwości do ogromnego rozwoju osobistej kariery Dj-a, w świecie partyrockingu i nie tylko.

Na jakiej podstawie wyłoniliście finalistów, czym się wyróżniali?

Dj Vazee: Ja nie uczestniczyłem w wybieraniu finalistów, robi to grono międzynarodowe, wybieranie przez organizatorów, składające się z gwiazd świata djskiego oraz ze zwycięzców z poprzednich lat. Patrząc na tegoroczne zgłoszenia z Polskich eliminacji myślę że wybrałbym podobną szóstkę. Finaliści, którzy wystąpią w „Niebie” wykazali się oryginalnością i kreatywnością w swoich setach. To na pewno zaważyło na tym, że przykuli uwagę sędziów i zostali wybrani.

Czego Ty szukasz u dobrego DJ’a? Jakie są Twoje oczekiwania wobec najlepszej szóstki?

Dj Vazee: U dobrego Dja szukam optymalnego połączenia dobrej selekcji oraz umiejętności technicznych. Lubię kiedy w setach słyszę świeże brzmienia okraszone skreczami, ale właśnie zachowanie balansu jest najważniejsze. Często proste techniki użyte w dobrym miejscu w piosence robią lepszą robotę niż skreczowanie jak karabin maszynowy, chociaż czasami jest odwrotnie. Są sytuację kiedy trzeba pokazać swoje skillsy i udowodnić konkurencji ze nie mają czego szukać 😀 Od szóstki finalistów oczekuję oryginalności i nagłych, choć spójnych muzycznie zwrotów akcji. Chciałbym, żeby ich sety opowiadały historię, która ma wstęp, rozwinięcie, uderzenie i zakończenie.

Zdjęcie wyróżniające: Youtube


 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany