Co miesiąc w Warszawie otwiera się całe mnóstwo nowych restauracji. Spośród wszystkich co miesiąc będziemy wybierać dla Was te, które – naszym zdaniem – zasługują na odwiedziny. Czas na propozycje styczniowe!

1. UKIM – nowa restauracja azjatycka przy Chłodnej. Zjecie tu m.in. smakowite zupki – pho czy tom yum, chrupiące sajgonki i niezłe udony. W tej okolicy brakowało dobrej kuchni azjatyckiej – my jesteśmy na tak!

2. 30 KOSZYKÓW – miejsce, które z pewnością podbije serca wszystkich miłośników wege kuchni. Sałatki, szakszuki i hummusy w wersjach wegańskich i wegetariańskich z pewnością rozkochają w sobie również zatwardziałych mięsożerców!

3. MIEDZIANY SZYNK – coś dla prawdziwych miłośników stolicy! Miedziany Szynk to restauracja serwująca tradycyjne warszawskie jedzenie w nowoczesnym wydaniu. Skosztujecie tu m.in flaków po warszawsku, pyz po warszawsku i słynnej meduzy (nóżek w galarecie). Ciekawa okazja na poznanie, stosunkowo mało popularnej, kuchni naszego pięknego miasta.

4. RESTAURACJA JAGIELLOŃSKA   – kolejny powód żeby częściej odwiedzać Pragę – nowo otwarta Restauracja Jagiellońska. Restauracja Jagiellońska serwuje danka kuchni polskiej. Na miejscu zjecie też dobre lunche w bardzo przystępnych cenach. 

5. MESA PORUGESA – działająca od niedawna knajpka serwująca, wciąż mało u nas popularną, kuchnią portugalską. Spróbujecie tu m.in. świetnych zup i smakowitych dań z owoców morza, w tym oczywiście portugalskiego dorsza w różnych kombinacjach. Wszystko w towarzystwie dobrego winka lub porto. Ciekawe. 

Zdjęcia w tekście: Fanpage restauracji
Zdjęcie wyróżniające: StockSnap

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany