#WARSAWGIRL to cykl, w którym chcemy przybliżać Wam dziewczyny tworzące ciekawe i kreatywne projekty w Warszawie. Co tydzień będziecie mogli przeczytać o dobrych rzeczach, za którymi stoją naprawdę fajne dziewczyny! Dziś przedstawiamy Wam Olę Chudaś – twórczynię genialnej inicjatywy Zwolnieni z Teorii – platformy pomagającej w tworzeniu projektów społecznych!

Projekt Zwolnieni z Teorii to niezwykle ciekawa inicjatywa, czy mogłabyś przybliżyć ją naszym czytelnikom?

Zwolnieni z Teorii to platforma, która pomaga zrobić prawdziwy projekt społeczny, czyli dowolną inicjatywę, która ma rozwiązać problem w twojej okolicy. To może być np. event łączący seniorów z młodymi, kampania społeczna przeciwko wielkoformatowym reklamom zaśmiecającym ulice czy apka, która podpowiada ci, jak nie marnować żywności.

Wystarczy zebrać ekipę i zarejestrować, a platforma krok po kroku podpowie, co trzeba zrobić, by projekt osiągnął sukces – od wymyślenia dobrego pomysłu, przez zebranie pieniędzy i pozyskanie partnerów aż po dotarcie do setek czy tysięcy beneficjentów. Na platformie możesz wybrać kursy, np. z marketingu – tworzony z Coca-Cola czy z umiejętności cyfrowych – tworzony z Google i trenować wybrane umiejętności w praktyce w swoim projekcie

Naszym zdaniem projekt społeczny to super sposób na zdobycie praktycznego doświadczenia, które bardzo cenią pracodawcy. Do tego, każdy projekt na platformie możesz ukończyć z międzynarodowym certyfikatem. Dlatego nasza platforma jest głównie kierowana do osób stawiających pierwsze kroki na rynku pracy.

Kto może zgłosić się do programu Zwolnieni z Teorii?

Platforma jest otwarta dla każdego powyżej 13. roku życia. Każdy może zarejestrować się, połączyć w 2-10 -osobową ekipę i rozpocząć przygodę z własnym projektem społecznym.

Czy jest/ był jakiś projekt / zgłoszenie, które najbardziej Was zaskoczyło i zapadło Wam w pamięć?

Od 2014 r., czyli odkąd wystartowali Zwolnieni z Teorii, zostało ukończonych już ponad 1000 projektów, więc na pewno nie sposób spamiętać wszystkich. Z tegorocznych projektów bardzo zaimponował mi np. projekt „Bieg Bohaterów”, w ramach którego 400 przebranych za superbohaterów uczestników zebrało ponad 25 tys. PLN na rzecz katowickiego hospicjum. W pamięć zapadło mi też „Świeże Spojrzenie”, czyli projekt krakowskich licealistów, którzy postanowili założyć kanał na YouTubie z informacjami ze świata polityki z perspektywy nastolatków i w ten sposób zachęcić rówieśników do aktywności obywatelskiej.

Spodobał ci się projekt Zwolnieni z Teorii? Śledź ich działania na FACEBOOKU!


 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany