Home WydarzeniaKulturalnie Wciąż nie masz prezentów? Wybrałam 7 książek, które zachwycą miłośników Warszawy

Wciąż nie masz prezentów? Wybrałam 7 książek, które zachwycą miłośników Warszawy

by Kasia
Nie masz jeszcze prezentów? Moim zdaniem książki i albumy to zawsze dobry pomysł! Wybrałam 7 pozycji, które zachwycą wszystkich miłośników Warszawy! Wiele z nich jest dostępnych również w wersji elektronicznej , dlatego możecie je kupić nawet w Wigilię! Co Wy na to?

1. “Rzeczy dzieją się w Warszawie. Nowe legendy miejskie”

Nowe legendy miejskie o Warszawie to książka, którą warto kupić każdemu !

Fenomenalna książka, która do gustu przypadnie nie tylko miłośnikom Warszawy, ale i wszystkim, którzy kochają wciągające opowieści. “Rzeczy dzieją się w Warszawie” to zbiór nowych miejskich legend, stworzonych przez takich autorów, jak Wojciech Kuczok, Maciej Łubieński czy Agata Passent. Świetny pomysł i piękna publikacja – prezent idealny!

Dostępna również w formie e-booka!

Książkę kupicie m.in. w Muzeum Warszawy

2. Tadeusz Rolke. Fotografie Warszawskie

“Tadeusz Rolke. Fotografie Warszawskie” to piękny pomysł na prezent

Tadeusz Rolke to jeden z najwybitniejszych polskich fotografów. Na zdjęciach w albumie zobaczycie Warszawę lat 50. i 60.  Miasto zniszczone, powoli wracające do życia, zyskujące nową energię. Niesamowite fotografie zabierają w podróż w czasie do miasta, które wszyscy znamy,  choć z zupełnie innej perspektywy. Przepiękny prezent, który da wiele radości!

Tę i inne ciekawe książki o Warszawie kupicie m.in. w Księgarni DSH

3. “Sześć pięter luksusu”

Sześć pięter luksusu. To niezwykła opowieść o Domu Towarowym Braci Jabłkowskich

Dom Towarowy Braci Jabłkowskich współcześnie znamy z wielu wydarzeń kulturalnych czy targów, ale rzadko zagłębiamy się w jego historię. Tymczasem jest ona absolutnie fascynująca! Dom Towarowy był największym sklepem w tej części Europy, a stylem nawiązywał do słynnego, brytyjskiego Harrodsa.

Cezary Łazarewicz, opisuje ponadstuletnią historię najsłynniejszego warszawskiego domu towarowego, prowadząc jednocześnie reporterskie śledztwo w sprawie reprywatyzacji. 

Dostępna również w formie e-booka!

Książkę kupicie m.in. w Księgarni Wydawnictwa Czarne

4. “Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949”

Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944 – 1949

Kolejna fenomenalna pozycja, ukazująca historię odbudowy powojennej Warszawy.  Grzegorz Piątek opisuje entuzjazm i wyobrażanie sobie „najlepszego miasta świata” na gruzach starego porządku. Autor pisze też o architektach z Biura Odbudowy Stolicy, którzy tworząc miasto swoich marzeń, przykładali rękę do budowy totalitarnego państwa.

Duuużo ciekawostek! Wielka gratka dla fanów Warszawy!

Książkę kupicie m.in. w Księgarni Wydawnictwa Grupa Foksal oraz empiku

5. “Ostrzej widzieć. Fotoreportaże ‘itd’ 1960 – 1990”

“Ostrzej Widzieć. Fotoreportaże ‘itd’ 1960-1990”

30 lat PRL w jednym albumie. Znajdziecie tu m.in. fotoreportaż z poprawczaka dla dziewcząt, wizyta uzdrowiciela Clive’a Harrisa, wielkanocny obyczaj palenia Judasza, zlot hippisów pod Jasną Górą. Rzeczywistość, o której wielu już nie pamięta, choć miała miejsce nie tak dawno temu. Zainteresuje zarówno starszych, jak i młodszych czytelników. 

Książkę kupicie m.in. w Księgarni DSH

6. Ilustrowane Atlasy Warszawskiej Architektury

Ilustrowane Książki o architekturze Warszawy znajdziecie m.in. w Cloudmine

Seria ilustrowanych albumów architektury warszawskiej zabierze Was w niezwykłą podróż po wielu dzielnicach. Poznacie mniej popularne historie i budowle Pragi, Powiśla czy Mokotowa. Grafiki, założenia i detale architektoniczne, a także informacje o dzielnicach samych w sobie to fajny prezent dla każdego, kto chce poznać Warszawę lepiej. Seria wydana jest przepięknie, a teksty zamieszczone są po polsku i angielsku!

Książkę kupicie m.in. w Cloudmine

7. Alfabet Tyrmanda

Alfabet Tyrmanda to świetna książka o warszawskim pisarzu

Wiecie, że rok 2020 został ustanowiony rokiem Leopolda Tyrmanda? To dobra okazja, by lepiej poznać tę niezwykle charakterystyczną, warszawską postać. W książce znajdziecie wypowiedzi pisarza, które pochodzą ze źródeł takich, jak wywiady prasowe, nieznane, niepublikowane dotąd notatniki czy też materiały służb PRL pozyskane z podsłuchu. Must read dla pasjonatów Warszawy!

Dostępna również w formie e-booka!

Książkę kupicie m.in. w Księgarni Świat Książki

You may also like