Home MiejscaA to ciekawe! A JEŚLI NIE PĄCZEK, TO CO? TRZY FAJNE ALTERNATYWY NA TŁUSTY CZWARTEK

A JEŚLI NIE PĄCZEK, TO CO? TRZY FAJNE ALTERNATYWY NA TŁUSTY CZWARTEK

by Kasia
Nadchodzi Tłusty Czwartek, media społecznościowe zalewane są zdjęciami pączków i statusami dotyczącymi ich zjedzonej dotychczas ilości, a Ty… zupełnie nie rozumiesz o co chodzi? Spokojnie! Kilka miejsc przygotowało kontrpropozycje i zamiast klasycznych pączków w Tłusty Czwartek proponują ciekawe alternatywy… Jakie?

1. Pizza Fritta w Pizzaiolo Krucza

Pizza fritta na Tłusty Czwartek w Pizzaiolo na Kruczej fot. Głodna Daga

Pizzaiolo, które na co dzień serwuje doskonałą pizzę neapolitańską, w Tłusty Czwartek serwuje pizzę frittę, czyli pizza, której nie piecze się w tradycyjnym piecu, a smaży w… głębokim tłuszczu. Muszę przyznać, że wygląda to doskonale! Pizza fritta będzie dostępna tylko z odbiorem osobistym.

Zdjęcie umieszczone dzięki uprzejmości Głodnej Dagi, która niedawno zresztą przedstawiła nową odsłonę swojej strony www, na którą wszystkich foodies serdecznie zapraszam!

Adres: Krucza 16/22

2. Pączkoburger w The Cool Cat Bar i The Cool Cat TR

Pączkoburger na Tłusty Czwartek od The Cool Cat Bar fot. The Cool Cat Bar

Pączek na słono? Dlaczego nie?! The Cool Cat bar postanowił, po raz kolejny, skleić pączka z… burgerem. Z połączenia tych wybuchowych pyszności, postał on… PĄCZKOBURGER. W wersji mięsnej w pączku z lukrem, zamknięte zostały chrupiący bekon, szarpany polik, kimchi i sos serowy. Wegańska opcja to propozycja złożona z wegańskiego kimchi, vegan sosu serowego, mixu mięs wegańskich i kokosowego bekonu. Brzmi ciekawie, prawda?

Adres: Solec 38, Marszałkowska 8

3. Churrosy, gorąca czekolada i grzaniec w Barze Pacyfik

Smakowite propozycje na najbliższy Czwartek od Baru Pacyfik fot. Bar Pacyfik

Kto jeszcze nie próbował churrosów musi to nadrobić! W Pacyfiku serwowane będą jedynie w Tłusty Czwartek i Walentynki. Do wyboru opcja z kajmakiem lub czekoladą na ostro. Mało? Będziecie mogli dostać tu również gorrrącą czekolad w stylu drina Good Morning Vietnam i grzańca z autorskim, rozgrzewającym syropem. Na tę zimę w sam raz!

Adres: Hoża 61

Zdjęcie wyróżniające: Głodna Daga/Bar Pacyfik

You may also like