Home WydarzeniaKulturalnie Noc Księgarń 2020 w Warszawie. Poznaj program tegorocznej edycji wydarzenia!

Noc Księgarń 2020 w Warszawie. Poznaj program tegorocznej edycji wydarzenia!

by Kasia
15 października startuje Noc Księgarń 2020 – wielkie święto księgarń i czytelników! Ze względu na wspólne bezpieczeństwo wszystkie festiwalowe wydarzenia odbędą się jedynie za pośrednictwem internetu.  Co się wydarzy?

Noc Księgarń 2020 w Warszawie. Sprawdź, co się wydarzy

Noc Księgarń 2020 – do zobaczenia online!

Obecna sytuacja zmusiła organizatorów Nocy Księgarń 2020 do przeniesienia wydarzenia do internetu. 

Ograniczenia związane z epidemią COVID-19 nie oznaczają na szczęście, że nie będziecie mogli w czasie Nocy Księgarń zrobić zakupów w księgarniach stacjonarnych! Na najbliższe trzy wieczory (15-17 października) księgarnie przygotowały dla Was specjalną ofertę: kiermasze, lokalne targi książki, nocne rabaty – dostępne stacjonarnie.

Podczas zakupów po zmroku obowiązują takie same zasady jak we wszystkich innych punktach handlowych – pamiętajcie o zachowaniu dystansu oraz zakrywaniu nosa i ust! Ze wszystkimi zasadami obowiązującymi podczas wydarzeń możecie zapoznać się TUTAJ! DBAJMY O SIEBIE!

Jeśli wolicie zostać w domu, nie ma się o co martwić! Zakupy będziecie mogli zrobić też w domu!

Noc Księgarń 2020 – wielki festiwal księgarń i czytelników!

W programie tegorocznej edycji Nocy Księgarń znalazły się m.in. spotkania autorskie, warsztaty edukacyjne, koncerty, wystawy, wykłady, specjalny cykl wydarzeń wirtualnych.

Noc Księgarń 2020 – podczas wydarzenia odbędą się spotkania z takimi autorami, jak m.in. Wojciech Chmielarz, Zygmunt Miłoszewski czy Kasia Nosowska

Podobnie jak w ubiegłym roku w Nocy Księgarń wezmą udział cenieni autorzy, artyści czy twórcy książki dziecięcej. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia gośćmi księgarzy podczas wirtualnych spotkań autorskich będą m.in. Katarzyna Nosowska, Zygmunt Miłoszewski, Jakub Szamałek, Wojciech Chmielarz, Jakub Małecki, Dorota Masłowska, Zyta Rudzka, Aneta Jadowska czy Marcin Szczygielski.

Noc Księgarń 2020 – spotkania z autorami i artystami

Specjalne wydarzenia internetowe to m.in. podcasty literackie, wirtualne wykłady i warsztaty, konkursy, quizy, specjalne produkcje filmowe czy wystawy internetowe. Literackim patronem tegorocznej edycji wydarzenia będzie Leopold Tyrmand. 

Program Nocy Księgarń 2020 uzupełni także specjalny blok wydarzeń online o tematyce ekologicznej organizowany we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce. Specjalna część wydarzeń poświęconych inicjatywie Europejskiego Zielonego Ładu to m.in. spotkania z naukowcami, warsztaty ekologiczne, wystawa instrumentów z recyklingu czy koncert zespołu Czereśnie.

W tym roku, ze względu na kryzys branży księgarskiej wywołany przez pandemię koronawirusa, festiwalowi towarzyszy także druga odsłona kampanii Książka na telefon, która zachęca czytelników do robienia zakupów w lokalnych księgarniach.

Noc Księgarń 2020 – pełny program wydarzeń
15 października
16 października
17 października

You may also like