Home MiejscaA to ciekawe! Warszawa w żółtej strefie od 10 października. Co to oznacza?

Warszawa w żółtej strefie od 10 października. Co to oznacza?

by Kasia
Od dziś, 10 października 2020 roku, Warszawa znalazła się w żółtej strefie. Z jakimi obostrzeniami się to wiąże i co należy robić, aby dbać o bezpieczeństwo siebie i innych?

Warszawa w żółtej strefie – co to oznacza?

Coraz większa ilość zachorować spowodowała wprowadzenie dodatkowych obostrzeń. Uważajmy na siebie. Pamiętajcie, że nawet, jeśli Wy możecie przechodzić chorobę bezobjawowo, ludzie, których mijacie w knajpach czy sklepach mogą przez nią cierpieć, a w skrajnym przypadku UMRZEĆ. To nie są żarty! Warszawa jest mądra, damy radę!

Warszawa w żółtej strefie. Co to oznacza?

Co musimy robić i na co się przygotować?

  • ZAKRYWAĆ USTA I NOS W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ
  • W RESTAURACJACH, BARACH I KAWIARNIACH ZACHOWAJCIE ODSTĘP! WŁAŚCICIELE LOKALI – PAMIĘTAJCIE O OGRANICZENIU ILOŚCI OSÓB W KNAJPIE ( 1 OSOBA/ 1m2) Pamiętajcie, by mieć maseczkę na sobie do momentu zajęcia stolika. Jeśli odchodzicie od stoły – do toalety czy na papierosa – również zasłońcie nos i usta!
  • TEATRY/KINA/WYDARZENIA SPORTOWE – MAKSYMALNA ILOŚĆ DOPUSZCZALNYCH ZAJĘTYCH MIEJSC TO 25% + OBOWIĄZKOWA MASECZKA (jeśli wybieracie się na Warszawski Festiwal Filmowy, który wystartował dziś, 9 października, spokojnie! Organizatorzy byli przygotowani na tę ewentualność i wszystko odbywa się zgodnie z planem)
  • W TRANSPORCIE PUBLICZNYM DOZWOLONE BĘDZIE ZAJMOWANIE 50% DOSTĘPNYCH MIEJSC + OBOWIĄZKOWA MASECZKA
  • WESELA I IMPREZY RODZINNE: MAXYMALNIE 75 GOŚCI (obowiązuje od 17 października)
  • SALONY FRYZJERSKIE I STUDIA TATUAŻU: W LOKALU PRZEBYWAĆ MOŻE JEDYNIE OBSŁUGA I KLIENCI

Wierzę, że w Warszawie jesteśmy mądrzy, ogarnięci i odpowiedzialni, dlatego damy radę! Pamiętajcie, że – poza tym, że dbamy o innych – przestrzeganiem obostrzeń pomagamy też sami sobie! Jeśli chcemy szybko wrócić do normalności, musimy teraz zagryźć zęby i przestrzegać norm. Jeszcze będzie pięknie! 

Materiały graficzne:  Miasto Stołeczne Warszawa

You may also like